
Illusztráció
Fotó: Boda L. Gergely
2017-ben 212 házasságkötést jegyeztek, valamint 339 gyermeket anyakönyveztek a csíkszeredai városházán. A legnépszerűbb keresztnévnek a Balázs, a Péter, az Anna és a Hanna bizonyult.
2018. január 03., 20:482018. január 03., 20:48
2018. január 04., 13:372018. január 04., 13:37
Csíkszereda Polgármesteri Hivatala anyakönyvi irodájának munkatársai szolgáltak adatokkal a házasságkötések számáról. A jegyzékekből kiderült, ahhoz képest, hogy az elmúlt években folyamatosan csökkent a házasságkötések száma Csíkszeredában, 2017-ben megfordult ez a tendencia.
A csíkiak kedvenc hónapja a házasságkötésre a július, ekkor 40 pár kelt egybe, míg a legkevesebben a novemberi hónapot választják erre az alkalomra: 2017-ben mindössze 3 pár.
A születések és az elhalálozások számát a városháza Csíkszereda nevű havi kiadványából összesítettük: 2017-ben 339 csecsemőt anyakönyveztek a megyeszékhelyen. A legtöbb gyermek – negyven – októberben látta meg a napvilágot, de 39 született a júliusi hónapban is. Ugyanakkor megtudtuk azt is, hogy
hiszen az elmúlt évben 289 halálesetet jegyeztek, a legtöbben márciusban hunytak el.
Kíváncsiak voltunk arra is, hogy 2017-ben melyek voltak a népszerű keresztnevek. Mint kiderült, nem sokat változtak a kedvencek a csíkszeredai szülők körében.
ezt a nevet tavalyelőtt is szívesen adták a szülők csecsemőjüknek. Szintén kedvelt név volt a Péter és a Bence, illetve sokan választották a Patrik nevet is. Akadtak azonban olyanok, akik kevésbé megszokott névvel anyakönyveztették kisbabájukat: többek között olyannal, mint Diego, Zétény, Santiago vagy Ricardo.
de sokan nevezték el kislányukat Rékának, Eszternek, Krisztinának, Ágotának vagy Ágnesnek. A különlegesebb nevek közül előfordult a Csalka, az Ajsa, az Illangó vagy a Mátka.
A húsvét a világ kereszténységének legnagyobb jelentőségű ünnepe: Krisztus feltámadása a halálon és a gonoszságon, bűnökön személyes áldozattal aratott győzelmet jelenti. De vajon egyformán gondolkodnak erről az erdélyi történelmi egyházak?
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) ezen a héten (március 30. és április 3. között) több mint 1700 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és 2384 bírságot szabott ki, több mint 6,3 millió lej értékben.
Tíz felnőttet részesít a keresztség szentségében XIV. Leó pápa a Szent Péter-bazilikában szombat este kilenckor kezdődő vigílián, amelyen a bazilika eddig néma harangjai ismét megszólalnak, és elindulnak a világ templomai felé.
Nagyszombaton az esti vigília szertartással kezdetét veszi a húsvét, a kereszténység legnagyobb, Jézus feltámadását hirdető ünnepe.
Csaknem 2500 szabálysértési bírságot róttak ki a múlt héten az autópálya-rendőrök a közlekedésbiztonsági ellenőrzéseik során, ezek közül a legtöbbet, 431-et, gyorshajtás miatt.
Az Országos Cégnyilvántartási Hivatal szombaton közzétett adatai szerint 2026 első két hónapjában 3853 vállalat függesztette fel a tevékenységét Romániában, 16,51 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
A múlt év végén 7418 olyan gyermeket tartottak nyilván Romániában, akinek mindkét szülője külföldön dolgozott. Számuk 656-tal csökkent végéhez képest – derül ki az országos gyermekjogvédelmi hatóság (ANPDCA) szombaton közzétett adataiból.
Napsütésben, borús időben, hidegben, a járványhelyzet miatt otthon ülve, maszkban, majd újból tömegesen – rövid videóban foglaltuk össze a húsvétvasárnapi csíkszeredai ételszenteléseket.
Autóknak, közlekedési táblának ütköztek és sáncban is kikötöttek autójukkal ittas sofőrök pénteken és szombat hajnalban Hargita megyében.
A Diakónia Alapítvány szervezésében április 18-án 16 órai kezdettel jótékonysági rendezvényt tartanak a zabolai Mikes kastélyban. A bevételt a KinderEd programba járó szegény gyermekek délutáni oktatására és napi meleg ebédjére fordítják.
szóljon hozzá!