
Illusztráció
Fotó: Boda L. Gergely
2017-ben 212 házasságkötést jegyeztek, valamint 339 gyermeket anyakönyveztek a csíkszeredai városházán. A legnépszerűbb keresztnévnek a Balázs, a Péter, az Anna és a Hanna bizonyult.
2018. január 03., 20:482018. január 03., 20:48
2018. január 04., 13:372018. január 04., 13:37
Csíkszereda Polgármesteri Hivatala anyakönyvi irodájának munkatársai szolgáltak adatokkal a házasságkötések számáról. A jegyzékekből kiderült, ahhoz képest, hogy az elmúlt években folyamatosan csökkent a házasságkötések száma Csíkszeredában, 2017-ben megfordult ez a tendencia.
A csíkiak kedvenc hónapja a házasságkötésre a július, ekkor 40 pár kelt egybe, míg a legkevesebben a novemberi hónapot választják erre az alkalomra: 2017-ben mindössze 3 pár.
A születések és az elhalálozások számát a városháza Csíkszereda nevű havi kiadványából összesítettük: 2017-ben 339 csecsemőt anyakönyveztek a megyeszékhelyen. A legtöbb gyermek – negyven – októberben látta meg a napvilágot, de 39 született a júliusi hónapban is. Ugyanakkor megtudtuk azt is, hogy
hiszen az elmúlt évben 289 halálesetet jegyeztek, a legtöbben márciusban hunytak el.
Kíváncsiak voltunk arra is, hogy 2017-ben melyek voltak a népszerű keresztnevek. Mint kiderült, nem sokat változtak a kedvencek a csíkszeredai szülők körében.
ezt a nevet tavalyelőtt is szívesen adták a szülők csecsemőjüknek. Szintén kedvelt név volt a Péter és a Bence, illetve sokan választották a Patrik nevet is. Akadtak azonban olyanok, akik kevésbé megszokott névvel anyakönyveztették kisbabájukat: többek között olyannal, mint Diego, Zétény, Santiago vagy Ricardo.
de sokan nevezték el kislányukat Rékának, Eszternek, Krisztinának, Ágotának vagy Ágnesnek. A különlegesebb nevek közül előfordult a Csalka, az Ajsa, az Illangó vagy a Mátka.
Településen belül száguldott 170 km/órával egy sofőr, amikor a rendőrök bemérték.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök hétfőn lemondásra szólította fel a párt javaslatára kinevezett államtitkárokat és prefektusokat.
Egyelőre nem történt érdemi előrelépés azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Hiányzik 63 millió lej Hargita Megye Tanácsának 2026-os költségvetéséből, ezért a megyei önkormányzat több területen is visszafogta a kiadásokat, miközben a fejlesztésekről sem mond le. A képviselő-testület kedden dönt a 880 millió lejes büdzséről.
Továbbra is kiszámíthatatlan a helyzet a nemzetközi energiapiacon, és a közel-keleti válság, valamint a katari termelési kapacitások egy részének kiesése miatt a földgáz ára tartósan magas maradhat.
Változékony marad az időjárás a következő két hétben: többfelé hűvös éjszakák várhatók, miközben egyes térségekben napközben a hőmérséklet eléri a 22–23 Celsius-fokot is. Április végén és május elején gyenge csapadékra is számítani lehet.
Tizennyolc megye 72 településén és a fővárosban okozott károkat az elmúlt 24 órában a viharos szél, a legsúlyosabb incidens Vaslui megyében, Huși városban történt, ahol egy épületről lesodort tetőszerkezet rázuhant egy férfira, aki életét vesztette.
Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn azt nyilatkozta, hogy az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
szóljon hozzá!