
Péter Bea
Fotó: Veres Nándor
A Csíki Játékszín színészei május 23-án – pünkösdvasárnap alkalmából – 13 órától a Csíki Moziban olvassák fel munkatársunk, Péter Beáta Búcsújárás című debütáló drámáját. A felolvasószínházi előadás rendezője Dálnoky Csilla.
2021. május 18., 14:372021. május 18., 14:37
2021. május 18., 15:532021. május 18., 15:53
A három felvonásos dráma a csíksomlyói búcsú körüli jelenségekből inspirálódva született, és három különböző év búcsújárási eseményei köré épül. Az első rész a 2017-es búcsú idején zajlik, a második felvonás a pápaplátogatás évében történik, míg a harmadik részben már elkezdődött a világjárvány.
Péter Beáta Csíkszeredában született, jelenleg a Liget portál újságírójaként, a Székelyhon hírportál és a Székelyhon napilap kiadványainak munkatársaként, valamint az erdélyi Előretolt Helyőrség irodalmi-kulturális folyóirat szerkesztőjeként dolgozik. A mű megírásának idején a Petőfi Irodalmi Múzeum Örkény István-ösztöndíjasa volt. Az előadás a Csíki Mozival partnerségben jött létre. A jegyek ára 10 lej, ezek a színház jegypénztárában válthatók munkanapokon 12 és 15 óra között, valamint előadás előtt egy órával a Csíki Moziban. Információk és helyfoglalás a 0751–039026-os telefonszámon.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
szóljon hozzá!