Az üres telek tulajdonosa kifogásolta az urbanisztikai szabályozást, perelt és nyert
Fotó: Pinti Attila
Korlátozták városközponti telke beépíthetőségét, ezért indított pert egy csíkszeredai lakos a város ellen, amelyet meg is nyert. Egyúttal a városközponti övezet rendezési tervének elkészítését is követelte, ez jelenleg folyamatban van.
2024. június 18., 07:582024. június 18., 07:58
Csíkszereda központjában, a Márton Áron és a Kossuth Lajos utcák kereszteződésénél található az a beépítetlen, de épületalapokkal rendelkező terület, amelynek tulajdonosa azt kifogásolta, hogy az érvényben levő urbanisztikai szabályozás csak meghatározott magasságú beépítést tesz lehetővé azon a területen.
Eszerint abban az övezetben
Ezt a szabályozást a 2012-ben elfogadott általános rendezési terv (PUG) és a helyi városrendezési szabályzó tartalmazza, amelyet 2018-ban változtatás után ismét el kellett fogadni, mivel a belügyminisztérium kérésére a bíróság érvénytelenítette.
Az említett telek tulajdonosa, kifogásolva a korlátozást, 2020-ban pert indított a Hargita Megyei Törvényszéken, arra kérve a bíróságot, hogy
A perben 2022 decemberében hirdetett ítéletet az első fokon illetékes Hargita Megyei Törvényszék. Ebben elutasították a helyi tanács azon kérését, hogy kivonják a perből, mivel nincs perbeli minősége.
Fotó: Pinti Attila
A kártérítés összegét úgy határozta meg a bíróság, hogy
A város fellebbezett az elsőfokú ítélet ellen, ezt a Marosvásárhelyi Ítélőtábla tárgyalta, amely június 10-én hirdetett ítéletet, részben megváltoztatva az elsőfokú döntést. Így elfogadta az önkormányzati képviselő-testület érveit, és megállapította, hogy nincs perbeli minősége. A városháza sajtóirodája kérdésünkre közölte:
Ugyanakkor a fellebbezés folyamán a felperes visszavonta a kérésének azon pontját, amely a rendezési terv elkészítésére vonatkozott – a PUZ elkészítése egyébként folyamatban van.
Az elsőfokú ítélet kártérítésre vonatkozó része viszont érvényben maradt, és amennyiben ezt csak az elsőfokú ítélet kihirdetéséig számolják – mivel a PUZ elkészítésének kötelezettségére vonatkozó kérést visszavonta a panaszos –
Az ítélőtábla döntése nem jogerős, a városnak lehetősége van még egy fellebbezésre, amelyet a Legfelsőbb Ítélő- és Semmítőszék tárgyalhat.
Ilie Dumitrescu volt válogatott labdarúgó fia, Toto Dumitrescu előzetes letartóztatását indítványozta szerdán Bukarest első kerületének ügyészsége.
Bejelentette a Dacia az új Duster Pick-Up romániai piacra dobását. Az új modell duplakabinnal érkezik, négy férőhelyet kínál, és vegyes felhasználásra szánják – személyszállításra, illetve teherszállításra egyaránt.
Több száz flamingó pihent meg a román tengerpart közelében, a Nuntași-tavon. Érkezésüket videóra vették.
A Donald Trump amerikai elnök elleni 2016-os vádirat másolatának nevezte szerdán Călin Georgescu az ellene szóló vádiratot.
Az Európai Unióban az éves infláció augusztusban 2,4 százalékon, az euróövezetben 2 százalékon stagnált, a romániai 8,5 százalékos infláció pedig a legmagasabb volt az EU-ban – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Az oktatási minisztérium szerdán közvitára bocsátotta a hallgatói ösztöndíjak összegét jóváhagyó miniszteri rendelet tervezetét.
Ilie Bolojan szerint Románia nem tudja 8 százalék alatti költségvetési hiánnyal zárni az idei évet, a jelenlegi deficit magasabb az év elején és az év közepén prognosztizáltnál.
Cserbenhagyás miatt őrizetbe vették kedd este Toto Dumitrescut, Ilie Dumitrescu volt válogatott labdarúgó fiát, akit azzal gyanúsítanak, hogy autóbalesetet okozott Bukarestben, majd elmenekült a helyszínről.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint decemberre közel 15 százalékra nő az infláció, ha a kormány október elsejétől megszünteti az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A Román Rendőrség kedden közölte, hogy büntetőeljárást indított a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökét, George Simiont ért fenyegetések ügyében.
1 hozzászólás