
Nem teljesültek a követeléseik, Bukarestben, a kormány épülete előtt tart tiltakozást kedden a Sanitas
Fotó: Barabás Ákos
Mivel semmilyen rövidtávú tervet nem dolgoztak ki az érintett minisztériumok az egészségügyi, illetve szociális ellátórendszerben kialakult feszült helyzet feloldására, illetve a Sanitas szakszervezet követelési ügyében nem történt előrelépés, az érdekvédelmi tömörülés a tiltakozás folytatása mellett döntött.
2020. november 02., 09:042020. november 02., 09:04
Bukarestben, a kormány épülete előtt tart tiltakozást kedden délelőtt a Sanitas szakszervezet, és ezt – az érdekvédelmi tömörülés vezetőtanácsának a döntése értelmében – hetente meg fogják ismételni. A tüntetésen a szakszervezet bukaresti képviselői lesznek jelen, illetve a különböző megyék azon szakszervezeti tagjai, akik vállalták az elutazást a fővárosba – tájékoztatott Nyulas Emma, az érdekvédelmi tömörülés Hargita megyei vezetője.
– fogalmazott a tiltakozás okáról Nyulas Emma.
Elmondta, a kormány épülete előtti sztrájkon kívül egyelőre más tiltakozást nem tervez a szakszervezet, egyrészt azért, mert a betegek ellátását nem veszélyeztethetik, másrészt azért, mert nem lenne, aki részt vegyen ezekben: az egészségügyben dolgozók harmada beteg, vagy karanténban van.
– mondta kérdésünkre a szakszervezet képviselője. A szakszervezet egyébként beperelte az egészségügyi tárca vezetőjét a járványügyi helyzet kihirdetésének az elmulasztása miatt, ha sikerrel járnak, akkor bírósági úton visszamenőleg is kiharcolnák az egészségügyi, illetve szociális ellátórendszerben dolgozók számára a járvány idejére járó 55-85 százalékos bérpótlékot – közölte Nyulas Emma.
A kulturális minisztérium felvette a szombaton a 79. Cannes-i Filmfesztiválon Arany Pálmával díjazott Fjord című filmet azon stratégiai kulturális projektek listájára, amelyek finanszírozásban részesülnek az Oscar-díjra való jelöléshez.
A háborút nem egy szuperhatalom nyeri meg, hanem a mindenható szeretet, az emberiséget a nyomortól nem a megszámolhatatlan gazdagság, hanem a szeretet kifogyhatatlan ajándéka szabadítja meg – mondta XIV. Leó pápa a vatikáni Szent Péter-bazilikában.
Körülbelül 100 métert zuhant a Bucsecs-hegységben az a két turista, akiket a hegyimentőknek végül sikerült megmenteniük vasárnap.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 5 óra 2 perckor Vrancea megyében.
Heves vita bontakozott ki a gyimesbükki Rákóczi-vár felújítása körül, miután Dan Tanasă AUR-os parlamenti képviselő bírálni kezdte a beruházást, illetve annak állami finanszírozását
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Felemelő és feltöltő az az összetartozás és szeretet, ami csak itt tapasztalható meg – vélik a zarándokok, akiket arról kérdeztünk, miért látogatnak évről évre a Nagy- és Kissomlyó-hegy közötti nyeregbe, a Hármashalom-oltárhoz pünkösdkor.
Az összmagyarság ünnepe, tízezrek találkozási pontja, „hazatérés” és még sorolhatnánk a csíksomlyói búcsú jelzőit. Újabb fotós összeállításunkban ezúttal a csíksomlyói búcsú arcait mutatjuk, akiken megakadt a fotósaink szeme és lencséje.
A búcsújárás elengedhetetlen kellékei a feszületek, zászlók, egyházi jelképek, amik tájékozódási pontként is szolgálnak a több százezres tömegben. Fotósaink képein mutatjuk az idei búcsú legszembetűnőbbjeit.
Az idei pünkösdszombaton is kegyes, sőt „túl kegyes” volt az időjárás a zarándokhoz, akik tűző napsütésben, nyárias melegben vehettek részt a búcsús szentmisén, Csíksomlyón. Fotókon mutatjuk.
szóljon hozzá!