
Képünk illusztráció
Fotó: Jakab Mónika
Összefognak a csíki, udvarhelyi és gyergyói vállalkozók, és közösen indítanak pert a horribilis földgázszámlák miatt az Electrica ellen. Az Arbor Vállalkozók Szövetsége felhívással fordul az érintett cégek felé, hogy csatlakozzanak a bírósági eljáráshoz, és mentsék meg a csődközeli helyzetbe került vállalkozásokat.
2022. július 19., 11:232022. július 19., 11:23
2022. július 19., 13:322022. július 19., 13:32
„Van egy érdekes helyzet, ami nem országos jelenség, hanem egy Hargita megyei probléma” – hívta fel a figyelmet Barabás Csaba, az Arbor Vállalkozók Szövetségének elnöke, aki elmondta, amikor a Hargaz úgy döntött, hogy befejezi a földgázszolgáltatást, azok a cégek, valamint közintézmények, amelyeknek ezzel a szolgáltatóval volt szerződésük, az úgynevezett végső szolgáltatóhoz kerültek, amely az Electrica volt.
„Ezt sokan képtelenek kifizetni, csődközeli helyzetbe kerültek, és emiatt több száz vagy ezer munkahely van veszélyben. Eddig reménykedtünk abban, hogy a sok panasz hatására, akár az Országos Energiaszabályozó Hatóság (ANRE) nyomására a szolgáltató újra fogja számolni ezeket a számlákat, de sajnos úgy néz ki, hogy ez nem fog megtörténni, tehát kénytelenek leszünk perelni” – részletezte a gyergyói szövetség vezetője, aki felhívással fordul azokhoz a cégekhez, amelyek hasonló problémával küszködnek, hogy keressék meg az Arbor Vállalkozók Szövetségét.
– mondta Barabás Csaba, aki reménykedik, hogy minél több érintett cégvezető jelentkezik, közösen végére tudnak járni az ügynek, és a bíróság olyan döntést hoz, amely megmenti a csődtől a vállalkozásokat.
Összesen mintegy 2,5 millió euró névértékű hamis bankjegyet foglaltak le a román és a bolgár hatóságok a Suceava megyei „pénzgyár” ügyében indított nyomozás keretében – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu belügyminiszter.
Elkezdődött az A8-as autópálya Marosvásárhely–Târgu Neamț közötti, 64 kilométeres szakaszának tervezése, ami fontos lépés az Erdélyt Moldvával összekötő sztráda megépítésében – jelentette be Ciprian Șerban közlekedési miniszter hétfőn.
Országszerte változékony időjárásra lehet számítani a következő két hétben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfői előrejelzése szerint.
Ezer utas fordult meg a marosvásárhelyi reptéren Virágvasárnap, ez volt az első nap, amikor elindult a bázisgép és újraindultak a járatok. Mint elhangzott: a légikikötő Erdély kapuja, és a turistának meg kell mutatni a régió értékeit.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indítottak eljárást a rendőrök vasárnap Hargita megyében: egy férfit ittas vezetésen, egy fiatalt pedig jogosítvány nélküli autózáson értek.
Megsérült hétfőn egy 15 éves lány, miután kiesett egy mozgó autóbuszból a 15A jelzésű országúton, a Beszterce-Naszód megyei Harina település közelében.
Tavaly 31 ezerre volt tehető a betöltetlen állások száma Romániában a statisztikák szerint, ami ötezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban.
Az üzemanyag árának emelkedését fékező újabb intézkedésekről tárgyalnak hétfőn a Victoria-palotában a koalíciós pártok képviselői – értesült az Agerpres politikai forrásokból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint hétfő reggel 10 órától kedd reggel 10 óráig a szél erősödése, mérsékelt csapadék, a hegyekben pedig havazás és hóréteg kialakulása várható.
Öt személy életét vesztette hétfő reggel egy Kolozs megyében történt közúti balesetben.
szóljon hozzá!