
A Gyilkos-tó úton tavaly építették ki a csatornavezetéket, de az út helyreállítására már nem maradt pénz. Most ez megoldódott
Fotó: Csavar Attila
6,5 millió lejes támogatás érkezett a gyergyószentmiklósi közműfejlesztésre a kormánytól. Ennek köszönhetően folytatódhatnak a csatornázási munkálatok, ugyanakkor a Gyilkos-tó út helyreállítása is megtörténik.
2025. április 17., 14:362025. április 17., 14:36
Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere és Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán írták alá azt a szerződésmódosítást, amelynek értelmében
Amint az ennek kapcsán tartott csütörtöki sajtótájékoztatón a polgármester elmondta, elkészült az ütemezés is a munkálatok folytatására, aminek része, hogy helyreállítják azokat az útszakaszokat – elsőként a Gyilkos-tó úton –, ahol már korábban lefektették a csatornahálózat vezetékeit, de
A finanszírozás kiegészítésével folytatódhat a hálózat kiépítése más városrészekben is, ahol még hátravan a kivitelezés.
Fotó: Bege Botond
A polgármester fontosnak tartotta kihangsúlyozni, hogy a most érkezett pénz még nem elég ahhoz, hogy a csatornázási beruházás teljes mértékben elkészülhessen. Ahhoz még további 5 millió lejre lesz szükség, de bízik abban, hogy erre is támogatást kap a város, és ebben az évben a hátralevő munkálatok minél nagyobb részét sikerül elvégezni – vagy akár be is fejeződhet ez.
A csatornázással kapcsolatos munka folytatása a húsvéti ünnepnapok után indul újra, és ugyanekkor kezdenek neki a Gyilkos-tó úton (kifele menet az út jobb oldalán) az ivóvízhálózat egy fontos vezetékének a lefektetésére is. Három csapat dolgozik majd egyszerre:
egyik az örmény templomtól indul felfele,
a másik a város végétől a Vár utcától lefele,
és a kettő között dolgozik majd egy harmadik.
Így lehet elérni azt, hogy a lehető legrövidebb idő alatt elvégezzék ezt a munkát. Szakaszos útlezárásokra kell számítani, teljes útzárat azonban nem terveznek. Amint az elöljáró leszögezte, nem szeretné az országútnak is számító Gyilkos-tó útról a kisebb utcákba terelni a forgalmat.
Húszezer lejre bírságolták azt a bolgár turistát, akit szerdán megharapott egy medve a Transzfogarasi úton.
Demeter András István lemondott kulturális miniszter pénteken közölte, hogy a felmentéséről szóló elnöki rendelet közzétételéig változatlan eltökéltséggel látja el feladatait.
A marosvásárhelyi tanácsosok megnyirbálták a városvezetés által benyújtott hitelösszeget, az eredeti százötvenmillió lejes kölcsön helyett csak nyolcvannyolcmillió lejes keretet fogadtak el. A tervezett beruházásokat is módosították.
A hosszú hétvégén az ország nagy részén légköri instabilitásra, átmeneti esőkre és időnként megélénkülő szélre lehet számítani – nyilatkozta pénteken az Agerpresnek az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) ügyeletes meteorológusa, Oana Catrina.
Sulyok Tamás köztársasági elnök az Európa Tanács alkotmányjogi tanácsadó testületétől kérte a fennálló alkotmányos kérdések értékelését és a testület szakértői közreműködését – közölte a Sándor-palota pénteken az MTI-vel.
Gyergyószentmiklós önkormányzata átfogó közigazgatási és városüzemeltetési átszervezést visz véghez. Amellett, hogy a kötelező létszámcsökkentést végrehajtják, a hatékonyabb működést, lakosságot jobban kiszolgáló hivatalt ígérnek.
Elfogadták a csíkszeredai Fodor Sándor park körüli út-és járdahálózat felújítására a megvalósíthatósági tanulmányt az önkormányzati képviselők májusi ülésén pénteken egyéb határozatok mellett. A beruházás értékét közel 7 millió lejre becsülték.
Az ország nagy részét érintő viharos szélre adott ki pénteken elsőfokú (sárga) riasztásokat az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Ismét meghosszabbította a Brassó Megyei Törvényszék Barti Tihamér, a Hargita megyei tanács tisztségéből felfüggesztett alelnöke, valamint Kurkó András, a Hargita Megyei Közpénzügyi Adminisztráció volt igazgatóhelyettese hatósági felügyeletét.
1 hozzászólás