
A táblák már a helyszínen vannak, a közbeszerzési eljárás meghirdetésére még várni kell
Fotó: Erdély Bálint Előd
Noha már a beruházást jelző táblákat is elhelyezték a helyszíneken, két éve húzódik közel 50 kilométernyi megyei út korszerűsítésének elkezdése Udvarhelyszéken. A Hargita megyei tanács elnöke belső kivizsgálást szorgalmazott az ügyben.
2020. május 16., 09:382020. május 16., 09:38
„Lassan nem a koronavírus, hanem a por fog megölni minket, annyira rossz állapotban van a 137 A jelzésű megyei út, amely Kányád és Székelypetek között található” – fogalmazott Kerekes Edit, helyi lakos. Mint mondta, évek óta várja, hogy leaszfaltozzák az utat, amely nagyon kigödrösödött, ráadásul az arra járó teherautók miatt meg is süllyedt több helyen.
Noha két éve egy nagy összegű európai uniós pályázatot is nyert Hargita Megye Tanácsa, amelynek részeként az említett szakaszt is korszerűsítenék, az idő múlásával csak a beruházást jelző táblák kerültek ki, tényleges munka nem történt – tájékoztatta lapunkat.
Összesen 124 millió lej értékben végezhet útfelújításokat a megyei tanács Udvarhelyszéken a sikeres pályázatnak köszönhetően, amelyből 117 millió lejt biztosít az Európai Unió. Ebből 48,33 kilométernyi utat korszerűsíthetnek, illetve építhetnek újjá Bikafalvától Kányádon és Székelypeteken át Brassó megye határáig, valamint a Kányád–Székelydálya–Városfalva és a Városfalva–Oklánd–Kovászna megye határa szakaszon.
Noha a kivitelezés felgyorsítása és zavartalan lezajlása miatt korábban egy hitelvonalat is létesített a megyei önkormányzat, amely 50 millió lejig szól, mégsem kezdődött el az építkezés. Ennek okáról kérdeztük meg Borboly Csabát, a megyei tanács elnökét, aki egyáltalán nincs megelégedve a helyzettel, hiszen más beruházások esetében fele ennyi idő alatt is be lehetett szerezni a kivitelezéshez szükséges dokumentumokat. Éppen ezért az intézményen belül kivizsgálást indított, felkutatva a késlekedés okait, hogy minél előbb közbeszerzési eljárást hirdethessenek a kivitelezőknek. „A koronavírus miatti óvintézkedések enyhítése után éppen az a legfontosabb, hogy dolgozhassanak a cégek, munkát adva az embereknek is” – jelentette ki.
György Sándor kányádi polgármester rámutatott, nekik is roppant fontos, hogy mielőbb elkezdődhessenek a munkálatok a községükhöz tartozó részeken, hiszen szükségük van a jó utakra, ezért partnerként működtek együtt a megyei tanács műszaki igazgatóságával.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Mint mondta,
A polgármester úgy tudja, hogy a tervező többször is javította a terveket, hogy megfeleljenek az intézmény feltételeinek.
Végül ezen a héten kapták meg a hivatal jóváhagyását azzal a kitéttel, hogy az említett templomok előtt kockakövekkel kell kirakni az utat az aszfaltozás helyett. Noha a tisztségviselő és a szakemberek szerint jobb megoldás lenne az aszfalt, mégis elfogadták a tervekben nem szereplő javaslatot, hogy haladhasson a munka.
Mindemellett Miklósfalva és Kányád között az út alatt halad el egy jelentős gázvezeték, amelyet védőcsőbe kell helyezzenek – erről nemrég állapodtak meg a szolgáltatóval, amely így jóváhagyta a munkát. Ezek után a polgármester is bízik benne, hogy mielőbb elkezdődhet a megyei tanács projektjének közbeszerzési eljárása.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!