
Még körbe vannak kerítve a medencék, de péntektől szabad a fürdés
Fotó: Rab Zoltán
Péntektől már használni lehet a vízzel feltöltött és napról napra melegebb úszómedencéket Marosvásárhelyen, a közkedvelt Víkendtelepen. A belépőjegyeket továbbra is kedvezőek, de a más településről érkezőknek egyelőre nem tudnak szálláshelyet biztosítani a szabadidőközpontban.
2021. június 30., 08:572021. június 30., 08:57
2021. június 30., 09:152021. június 30., 09:15
Kis késéssel, de az elmúlt napokban feltöltötték a medencéket vízzel, és péntektől fogadják a vendégeket is a marosvásárhelyi Víkendtelepen. Mátyási Levente, a szabadidőközpont igazgatója elmondta, hogy
A belépőjegy árak évek óta változatlanok: felnőtteknek számára 7 lej az egész napos strandolásra lehetőséget biztosító jegy, míg a nyugdíjasok és gyermekek 3,5 lejt kell fizessenek.
Mátyási Levente azt is elmondta, hogy hivatásos életmenőket is foglalkoztatnak, így gyermekek és felnőttek biztonságban érezhetik magukat úszás közben.
Ami a járványügyi szabályozásokat illeti, megtudtuk, hogy
A medencéket és napozóhelyeket 70 százalékban lehet betölteni, ez azt jelenti, hogy ha hétezer személy vált belépőt, akkor őket be tudják engedni. A szabadidőközpontban tervezik, hogy kerítéssel elválasztják a vendéglátóipari egységeket a medencéktől, hogy nyáron bárki úgy használhassa azokat, hogy ne kelljen jegyet váltania. A kerítés előreláthatóan idén készül el, addig is már
Marosvásárhely polgármestere, Soós Zoltán a Víkendtelep fejlesztési tervei között említette, hogy szeretnének a sátortetős medence mellé egy sókamrát létrehozni, hogy oda beülhessenek azok, akik nemcsak napozni és úszni, hanem gyógyulni is szeretnének. De hosszútávon
A polgármester, újságírói kérdésre válaszolva elmondta, idén nem lehet kibérelni a városháza vendégházát, mert ott egy alapos felújításra van szükség, így előreláthatóan csak jövőre lehet ott szállást foglalni.
Több mint száz utas volt azon a vonaton, amelynek kigyulladt a mozdonya kedden délután.
Tiltakozik a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen, amely a testület szerint „végérvényesen aláássa” az igazságszolgáltatás működését.
A gázolaj ára – az elmúlt egy évben először – a benzin ára alá csökkent a Rompetrol töltőállomásain, miután a kazah vállalat az elmúlt napokban 25 banival csökkentette a dízel üzemanyag literenkénti árát, miközben a benzin árát változatlanul hagyta.
A hazai színházi világ legrangosabb szakmai elismeréseit osztották ki hétfőn a bukaresti UNITER-gálán, ahol több erdélyi magyar alkotó és művész is elismerésben részesült.
Manipulációnak nevezte kedden Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Demeter András volt kulturális miniszter körüli botrányt, amelyet szerinte egy kontextusából kiemelt kijelentés robbantott ki.
Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
Meghalt egy 36 éves nő a Kolozs megyei Aranyoslóna településen, miután megkéselték egy több személyt érintő spontán összetűzésben – tájékoztatott kedden a megyei rendőrség.
szóljon hozzá!