
Fotó: Pál Árpád
Koncerttel nyitják meg péntek este a székelyudvarhelyi G. Café helyén kialakított új lokált: a működtetők a Maszkura és a tücsökraj zenekart hívták meg az első bulira. A belépés ingyenes.
2017. szeptember 07., 20:192017. szeptember 07., 20:19
2017. szeptember 07., 20:202017. szeptember 07., 20:20
Este nyolc órakor nyitják meg a megújult kultúrkocsma kapuit – welcome drinkkel várva a vendégeket –, és két óra múlva már a Maszkura és a tücsökraj fogja szórakoztatni a nagyérdeműt – tudtuk meg Szécsi Zsolttól, a lokál egyik tulajdonosától. Mint mondta, ezzel egy időben Kopacz László festőművész alkotásait is közönség elé tárják, aki az ősi népek jelképeit tanulmányozva vitte vászonra sajátos, absztrakt totemeit. A koncertet reggelig tartó Kusmó-buli követi, majd másnap délre várják vissza az érdeklődőket, akkor lesz ugyanis a kontyoló, amikor szendvicsekkel és pálinkával vendégelnek meg mindenkit. Vasárnapra is maradt a programkínálatból, este a Palma Hills együttes két tagja fog jammelni. Szécsi elmondta,
Fotó: Pál Árpád
Egyébként még javában zajlik a felújítás, de a tulajdonosok azt ígérték, péntek estére minden a helyére kerül. Elmondták továbbá,
ahol bulikat rendeznek, illetve beerpongozni is lehet. Más napokon csak az új kultúrkocsma vendégei használhatják a hátsó teraszt.
Fotó: Pál Árpád
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Mindenki magyar, aki magyarnak vallja magát, magyarul gondolkodik, álmodik és aki szeret magyarnak lenni, éljen bárhol a nagyvilágban – jelentette ki Magyar Péter a Nemzeti összetartozás napján, csütörtökön Budapesten, a Kossuth téren.
Csütörtökön délelőtt 10 és éjjel 11 óra között elsőfokú, sárga jelzésű meteorológiai riasztás van érvényben légköri instabilitás és jelentős mennyiségű záporok miatt – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A hegyimentők és a határrendészek kimentettek két eltévedt ukrán állampolgárt, akik a Máramarosi-havasokon keresztül jutottak át az ukrán–román határon; egyikük válságos állapotban van.
„Bűzlő” problémáról tettek panaszt a Szemerja negyed lakói a sepsiszentgyörgyi RMDSZ legutóbbi lakossági konzultációján, amely a városjáró program része. Az illetékesek rövid időn belül helyszíneltek és döntöttek.
Országszerte szünetelni fog a tanítás pénteken a pedagógusok napja alkalmából.
A két lakásán végzett házkutatás után őrizetbe vették szerda este az ügyészek Cristian Pomohaci népdalénekest.
A pünkösdi időszakot lezáró úrnapja, az oltáriszentség ünnepe a húsvétot követő hatvanadik, illetve a pünkösdvasárnap utáni tizedik napra esik. Régen szigorú munkaszüneti tilalom kötődött hozzá, például a kapálástól még a reformátusok is ódzkodtak.
Szünetelni fog a vízszolgáltatás csütörtökön Gyergyószentmiklóson, a Bucsin-negyedben a vízhálózaton végzett javítások miatt.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
szóljon hozzá!