
Csak pénteken tisztulhat ki az égbolt. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Újabb sárga és narancssárga riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a várható nagy mennyiségű eső és zivatarok miatt – írja az Agerpres hírügynökség.
2021. május 20., 11:482021. május 20., 11:48
2021. május 20., 12:052021. május 20., 12:05
Az előrejelzések szerint péntek délelőtt tíz óráig narancssárga riasztás lesz érvényben a Déli-Kárpátok és az Erdélyi-szigethegység térségében, valamint Moldva déli és Muntenia északkeleti részén, ahol a lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 40–60 litert négyzetméterenként.
A másodfokú riasztás Galac, Brăila, Vrancea, Prahova, Kovászna, Dâmboviţa, Brassó, Argeş, Szeben, Vâlcea, Gorj, Hunyad, Fehér, Kolozs, Bihar és Krassó-Szörény megye bizonyos részeit érinti.
Harminckét megyére és a fővárosra szintén péntek délelőtt tíz óráig érvényes sárga riasztást adtak ki a várható esőzések és légköri instabilitás miatt.
A lehulló csapadék mennyisége meghaladja a 20–30, helyenként a 40–50 litert négyzetméterenként.
A sárga riasztás a főváros mellett Vrancea, Prahova, Kovászna, Dâmboviţa, Brassó, Argeş, Szeben, Vâlcea, Gorj, Hunyad, Fehér, Kolozs, Bihar, Krassó-Szörény, Arad, Bákó, Buzău, Călăraşi, Konstanca, Giurgiu, Hargita, Ialomiţa, Mehedinţi, Maros, Neamţ, Olt, Szilágy, Tulcea, Temes, Teleorman és Vaslui megyére érvényes.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indítottak eljárást a rendőrök vasárnap Hargita megyében: egy férfit ittas vezetésen, egy fiatalt pedig jogosítvány nélküli autózáson értek.
Megsérült hétfőn egy 15 éves lány, miután kiesett egy mozgó autóbuszból a 15A jelzésű országúton, a Beszterce-Naszód megyei Harina település közelében.
Tavaly 31 ezerre volt tehető a betöltetlen állások száma Romániában a statisztikák szerint, ami ötezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban.
Az üzemanyag árának emelkedését fékező újabb intézkedésekről tárgyalnak hétfőn a Victoria-palotában a koalíciós pártok képviselői – értesült az Agerpres politikai forrásokból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint hétfő reggel 10 órától kedd reggel 10 óráig a szél erősödése, mérsékelt csapadék, a hegyekben pedig havazás és hóréteg kialakulása várható.
Öt személy életét vesztette hétfő reggel egy Kolozs megyében történt közúti balesetben.
79 éves korában elhunyt Nádasdy Ádám nyelvész, költő, műfordító.
A romániaiak 89 százaléka elégedetlen azzal, ahogyan a kormány az üzemanyagválságot kezelte – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A kőolajat leszámítva nem áll rosszul Románia az energiahordozók terén, mégis egyre költségesebbek ezek a lakosság számára. Mi ennek az oka? – ehhez hasonló kérdésekkel fordultuk Antal Lóránthoz, a szenátus energiaügyi bizottságának elnökéhez.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!