
Ács János karmester, Giuseppe Gerardi (tenor), Kuczmog Klaudia (szoprán) és Antoni Norbert (bariton) • Forrás: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
Pünkösdi meditáció címmel tart egyházzenei műsort a csíksomlyói kegytemplomban vasárnap este Ács János, aki Pavarotti, valamint a Három Tenor karmestereként szerzett világhírnevet.
2023. április 17., 17:422023. április 17., 17:42
Az érdeklődők a csíksomlyói kegytemplomban vasárnap este fél nyolckor találkozhatnak Ács Jánossal, ahol Pünkösdi meditáció címmel Ács, Bach, Bizet, Gounod, Kodály, Mendelssohn, Schubert, Stradella, Verdi egyházzenei műveiből összeállított, mintegy 80 perces műsorát Giuseppe Gerardi (tenor), Kuczmog Klaudia (szoprán) és Antoni Norbert (bariton) énekművészek közreműködésével adja elő zongorán.
A karmesterről
Ács János Olaszországban élő, magyar származású karmester Pavarotti és a Három Tenor koncertjeinek állandó karmestereként szerzett világhírnevet. Éveken át zeneigazgatója volt a Colorado Operának, majd a Pretoria Operának. Az Amerikai Egyesült Államoktól Olaszországig, Dél-Afrikától Kínáig dirigálta Bellini és Puccini valamennyi operáját, valamint a legnagyobb Verdi-műveket. Pavarotti, Carreras, Domingo mellett korunk olyan nagy énekeseivel dolgozott együtt, mint Samuel Ramey, Raina Kabaivanska, Giuseppe Giacomini, de még Aretha Franklinnal is fellépett a New Yorki Metropolitan-ben. Repertoárján több mint 150 opera és zenekari mű szerepel. Szakmai körökben az olasz operajátszás legnagyobb szakértőjének tartják. Nemzetközi karrierjét néhány éve abbahagyta, hátralévő éveit fiatal operaénekesek fejlődésének szenteli, a szakrális zene elkötelezettjeként gyakran lép fel templomi hangversenyeken.
A bukaresti ítélőtábla bírája, Olimpiea Crețeanu pénteken január 30-ára halasztotta annak a keresetnek az elbírálását, amelyben Silvia Uscov ügyvédnő két alkotmánybíró – Mihai Busuioc és Dacian Cosmin Dragoș – tisztségből való felfüggesztését kéri.
A litván hatóságok szerint az orosz katonai hírszerzés (GRU) állt egy 2024-es litvániai gyár elleni gyújtogatási kísérlet mögött; az üzem rádióhullám-szkennereket szállít az ukrán hadseregnek – írja az Agerpres a Reuters pénteki beszámolója alapján.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken közzétett előrejelzése szerint a következő napokban országszerte rendkívül hideg idő várható, az éjszakák fagyosak lesznek, de vegyes csapadékra és heves szélre is számítani lehet.
Február 11-ére halasztotta az alkotmánybíróság a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezettel kapcsolatos beadvány megvitatását.
2025 októberéhez képest novemberben 2,2 százalékkal 5615 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9371 lej volt tavaly novemberben, 2,4 százalékkal nagyobb, mint az előző hónapban.
Saját autója hátsó kerekei alá szorult és életét vesztette egy nő Vaslui megyében, miután nem állította meg rendesen a járművet a lejtős terepen.
Több ezren tüntettek csütörtök este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan vezette kormány ellen.
Tíz éves a helyi termelők támogatását felvállaló marosvásárhelyi Local Farmers’ Market, amelyet a Rákóczi lépcső alatti kis utcában szerveznek. Az idei első vásár január 16-án, pénteken lesz.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggodalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
szóljon hozzá!