
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Patakba zuhant egy személy Gyergyószárhegy községben, a mentés jelenleg is zajlik – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság rövid közleményben.
2023. május 31., 09:212023. május 31., 09:21
2023. május 31., 11:332023. május 31., 11:33
A helyszínre a gyergyószentmiklósi hivatásos tűzoltók két egysége és a mentőszolgálat is kivonult, ezen felül a gyergyószentmiklósi önkéntes tűzoltóságot is riasztották.
A patakba esett személyt sikerült kimenteniük a vízből, jelenleg újraélesztése zajlik.
A vízbe zuhant 59 éves nőt a gyergyószentmiklósi kórház sürgősségi osztályára szállították, ahol továbbra is küzdenek az életéért – tájékoztatott a katasztrófavédelem.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A havazás mellett újabb fagyos reggelre ébredtünk országszerte, ám most közel sem Csíkszeredában volt a leghidegebb.
Noha új buszokra és jóval nagyobb járatsűrűségre váltott a csíkszeredai tömegközlekedés, nagyon sok kifogás merült fel az új menetrendekkel, útvonalakkal kapcsolatban. Ezeket most igyekeznek felhasználni a módosításokhoz – tudtuk meg.
Halálos baleset történt csütörtökön Szeben és Fehér megye határán, Szerdahely kijáratánál. A rendőrség szerint egy férfi autójával egy fának ütközött.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint csütörtökön mintegy 62 ezer óvodás és iskolás tanítása szünetelt vagy online formában zajlott a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Radu Miruță védelmi miniszter csütörtökön kijelentette, a Spartan típusú katonai repülőgéppel egy párizsi út költsége hozzávetőleg 30 ezer euró. Közlése szerint ez az összeg töredéke annak, amennyibe egy ugyanilyen út került Iohannis idején.
szóljon hozzá!