
Ide esett bele a férfi
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Egy patakárokból kellett kimenekíteni egy férfit Székelyderzsben kedden dél körül – értesített rövid közleményben a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
2023. szeptember 12., 12:182023. szeptember 12., 12:18
2023. szeptember 12., 13:182023. szeptember 12., 13:18
A riasztás nyomán a székelyudvarhelyi hivatásos tűzoltóság egy esetkocsival és egy elsősegélynyújtó-egységgel (SMURD) vonult ki Derzsbe, emellett a helyszínre vezényelték a helyi önkéntes tűzoltóságot is. Az 55 éves férfit sikerült kimenteni, fejsérüléseket szenvedett, ellátását a mentőegység vette át.
Mint a tűzoltóság tájékoztatott, a férfi egy kiszáradt pataknál zuhant egy közel négy méter mély árokba, miközben méréseket végzett. A sérültet a helyszíni ellátást követően a székelyudvarhelyi kórházba szállították.
Elutasítja a Sanitas a közalkalmazotti bértörvény tervezetének csütörtökön nyilvánosságra került legújabb változatát, és arra kéri a parlamenti pártokat, hogy ne szavazzák meg a jogszabályjavaslatot – közölte pénteken a szakszervezeti szövetség.
Az Európai Unióban 2026 júliusában éves összevetésben átlagosan 16,9 százalékkal emelkedett a személyi közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok ára; a tagállamok közül Romániában volt a legnagyobb a drágulás – közölte pénteken az Eurostat.
Akárcsak pár nappal ezelőtt, pénteken is elmaradt a jogerős ítélet kihirdetése a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A Marosvásárhelyi Ítélőtábla még nem tudta előkészíteni a döntést, ezért későbbi időpontot jelölt ki.
Nicușor Dan államelnök vezeti a román küldöttséget az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) 81. közgyűlésének szeptemberben, New Yorkban szervezendő munkálatain – közölte pénteken az államelnöki hivatal.
A rendkívüli hőség miatt a Bihar megyei hatóságok korlátozzák pénteken a megyei utakon a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát.
Mihaela Ardelean szerint a rendőrsi erők az éjszaka folyamán szerzett információk nyomán két nagyszabású razziát szerveztek pénteken, és elfogták a szökevényt Nagybánya közelében, egy elhagyatott telken.
Két szerzetes tett fogadalmat csütörtök este a csíksomlyói kegytemplomban az államalapítás ünnepén, emellett a csíksomlyói kegytemplom felszentelésének 150. évfordulójáról is megemlékeztek.
A román belpolitika is terítékre kerül a most zajló Kolozsvári Magyar Napok közéleti beszélgetései során.
Lőtt sebbel, holtan találtak meg pénteken egy 44 éves katonai tűzoltót a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) egyik, a Prahova megyei Mizilben levő egységében.
szóljon hozzá!