
Fotó: Urbán Erik OFM/Facebook
A hagyományhoz hűen virágvasárnap 18 órától lesz látható a zenés, táncos passiójáték a csíksomlyói kegytemplom előtti téren a Passió Csoport előadásában.
2017. április 07., 15:352017. április 07., 15:35
A csíksomlyói Passió Csoport idén ünnepli fennállásának 21. évfordulóját, a passiójátékot tavaly a kerek évforduló alkalmából, tíz év szünet után elevenítették fel.
Oláh-Bányay Iringó, az előadás egyik szervezője – és egyben szereplője – érdeklődésünkre elmondta, a tavaly felelevenített előadást idén
Fotó: Urbán Erik OFM/Facebook
Hozzátette, szeretnék folytatni a hagyományt és újra minden virágvasárnap előadnák a darabot, hiszen a szereplők számára a passiójáték egyrészt egy közösségi élmény, amely életük fontos része lett az idők során, másrészt a próbák során szembesülnek Jézus Krisztus alakjával, életével, a megváltás történetével, ami meghatározza mindennapjaikat és egy tisztább, bűntelenebb életre biztatja őket.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
December 31-ig hosszabbították meg a jelentkezési határidőt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – Erdély középiskolás programjába.
Az idei tél eddigi legfagyosabb reggelére ébredtünk karácsony másodnapján, a hőmérséklet Székelyföld-szerte megközelítette, helyenként meg is haladta a mínusz 10 fokot. A leghidegebb ezúttal is Csíkszeredában volt.
Mit nézzünk idén karácsonykor, ha nem a tévécsatornák műsorai közül válogatnánk? A rövid válasz: a Stranger Things ötödik évadának új epizódjait. A hosszú pedig az alábbi film- és sorozatajánlónk.
Súlyos baleset történt karácsony napján a predeali üdülőhely egyik szánkópályáján, ahol egy szánkózó nő orvosi ellátásra szorult, miután egy másik szánkózó hátulról elütötte. Az ütközés következtében a sérült elvesztette az eszméletét.
Naphosszat készülődünk, próbáljuk letudni a teendők hosszú listáját, miközben egy tökéletes ünnep képét hajszoljuk. Szakértővel kerestünk választ arra, mit tehetünk azért, hogy a karácsony ne a teljesítménykényszerről, hanem a jelenlétről szóljon.
Meghalt egy 36 éves férfi egy verekedésben csütörtökre virradóra Szeben megyében.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Naponta mintegy 23 ezer rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít szolgálatot a karácsonyi hosszú hétvégén.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
szóljon hozzá!