
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Összesen 190 gramm amfetamint találtak a hatóságok a 34 éves személynél, akit szombaton hajnalban tartóztattak fel a hatóságok Kézdivásárhelyen egy összehangolt akció részeként – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A tettest azóta 30 napos előzetes letartóztatásba helyezték.
2024. október 07., 19:292024. október 07., 19:29
Több rendőri szerv és a csendőrség együttműködésével kapták el péntekről szombatra virradóra azt a 34 éves személyt Kézdivásárhelyen, akinél 190 gramm amfetamint találtak – derül ki a rendőrségi tájékoztatásból.
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
A járműben ugyanakkor egy baseballütőt, gumibotot, kést és egy fém, ökölre húzható boxert is találtak. A gyanúsított korábban egy középiskolás fiatalok által szervezett gólyabálon tartózkodhatott, majd Bereck felé vette az irányt, ahol hasonló esemény zajlott, oda azonban már nem jutott el a rendőröknek köszönhetően.
A Kovászna Megyei Ügyészség veszélyes drogokkal való kereskedelem miatt indított büntetőeljárást, majd elrendelte a tetten ért személy őrizetbe vételét. Ezt követően vasárnap 30 napos előzetes letartóztatást rendeltek el ellene.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
Hosszú kihagyás után idén érkezik a biztonsági játéknak ígérkező Star Wars-film, de Steven Spielberg is visszatér egy idegeninváziós sci-fivel. De nem csak ezeket nézhetjük az előttünk álló hónapokban. Nyári moziajánló.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ október 9-18. között ötödik alkalommal szervezi meg a Kaptár dokumentumfilm-szemlét, amelybe 2020 után Romániában készült alkotásokkal nevezhetnek be a filmkészítők.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
szóljon hozzá!