
Minden szabad felületen autó. Más parkolási megoldásokra van szükség
Fotó: Beliczay László
A székelyudvarhelyi Lakatosok utca egyik lakója kereste meg szerkesztőségünket panaszával, miszerint nagy a forgalom a Felső-Bethlen-negyed szélén lévő utcában. Minden szabad felületen autók parkolnak, élhetetlenné vált a helyzet. A panasz nem egyedi és még csak nem is lokalizált: Székelyudvarhelyen néhány éve jelentősen megnőtt a személygépjárművek száma, így a város forgalma is növekedett.
2020. szeptember 22., 09:052020. szeptember 22., 09:05
Nem új keletű a probléma, biztosított Barabás Zsuzsanna, a Kós Károly Lakószövetség elnöke. „Konkrét panasz ugyan nem érkezett hozzánk, de tudjuk, tudom, hogy forgalmassá vált a Lakatosok utca is, akárcsak a többi környékbeli. Nem új a probléma, és gyors megoldás sem lesz” – jegyezte meg.
– tette hozzá a lakószövetség elnöke, de hosszú távon ez sem jelentene megoldást. „A legtöbb családban ma már két autó is van, a szolgálati járművekről nem is beszélve. Nem csak nálunk vannak gondok, itt
– hangsúlyozta.
A székelyudvarhelyi városháza korábban már jelezte, hogy könnyű szerkezetű parkolóházak építését tervezi, ennek a „pilótaprojektjét” a Kuvar-negyedi kazánház udvarán helyezné el. A tapasztalatok alapján a későbbiekben újabb ilyen létesítményeket építenének. A Lakatosok utcai és a Felső-Bethlen-negyedi parkolási gondok enyhítésére pedig az Urbana Rt. udvarán alakít ki a város parkolót. Ott hetven új parkolóhely jön létre.
Újabb célállomást jelentettek szerdán, amelyet a marosvásárhelyi reptérről lehet majd elérni.
Raluca Turcan nemzeti PNL-s képviselő szerdán bejelentette, módosító indítványt nyújt be egy általa kezdeményezett törvénytervezethez, amely lehetővé tenné az alkotmánybírák egyénenkénti anyagi felelősségre vonását az államnak okozott kár esetén.
Járdára írt verssorok jelentek meg a napokban a sepsiszentgyörgyi Olt-utcában: a tettes ismeretlen, de az ott dolgozók egy érzelmes, szerelmes ismeretlennek tulajdonítják az akciót.
Az utolsó simításokat végzi a kormány a közigazgatási reformról szóló tervezeten, amelyet sürgősségi rendelet formájában készül elfogadni – nyilatkozta szerdán Cseke Attila fejlesztési miniszter.
A legfelsőbb bíróság „trükközése” miatt Románia valószínűleg el fog veszíteni 231 millió euró uniós támogatást.
Márton Áron születésének 130. évfordulója alkalmából 2026-ot emlékévvé nyilvánította szerdán a Szenátus, elfogadva az erről szóló törvénytervezetet.
Jogerősen hét év és tíz hónap szabadságvesztésre ítélte szerdán a bukaresti ítélőtábla a „zsenimentornak” is nevezett K. Lajost két kiskorú fiú ellen elkövetett nemi erőszak miatt.
A kormány 5–6 százalék feletti infláció esetén törvénnyel korlátozná az agrár-élelmiszeripari termékek kereskedelmi árrését – jelentette be szerdán Florin Barbu mezőgazdasági miniszter.
A betegek jogosultak lesznek arra, hogy a kezelőorvosuk ne csupán javaslatot tegyen, hanem konkrétan átirányítsa és időpontot is foglaljon számukra a következő szükséges szakorvosi konzultációra vagy diagnosztikai vizsgálatra.
A megyei katonai központok teljes egészében a védelmi minisztérium irányítása alá kerülnének 2027. január elsejétől – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán. De előbb meg kell oldani azt a problémát, ami Hargita megyére is jellemző.
5 hozzászólás