
Kompromisszumkész, de nem megalkuvó embereket támogat az EMSZ
Fotó: Erdély Bálint Előd
Infrastrukturális fejlesztéseket, faluképjavítást, az intézmények, az önkormányzat és a vállalkozók közötti kapcsolat javítását szeretné megvalósítani Nagy Imre Barna, az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) parajdi polgármesterjelöltje, aki Alsó- és Felsősófalvát is bevonná a turisztikai forgalomba.
2020. július 31., 17:212020. július 31., 17:21
2020. július 31., 17:242020. július 31., 17:24
A csapatban, a közös tervezésben és megvalósításban hisz, ezért is tartja fontosnak, hogy részt vegyen a jelöltjeik bemutatásán – jelentette ki Mezei János, az EMSZ Hargita megyei tanácselnökjelöltje. Fontosnak tartja a politikai versenyt, úgy véli, ezáltal a legjobb vezetők kerülhetnek a közösségek élére.
Nagy Imre Barna bányamérnöki diplomával rendelkezik, jelenleg termelésvezető a helyi sóbányában. Munkája során a beruházásokért, a termelés megfelelő működéséért és a telep biztonságáért is felel – utóbbit tartja az egyik legfontosabbnak. Négy éve független jelöltként próbált a közösség élére kerülni, és nagyon kevés szavazaton múlt, hogy ez nem történt meg.
Mindemellett lényegesnek tartja egy szebb, egységes falukép kialakítását.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nem igaz, hogy nem voltak nagyobb beruházások az elmúlt években a községben, de például az ivó- és szennyvízhálózat működésén javítani kellene, mert a turistaszezonban túlterhelődik a rendszer. E hálózatok kiépítése ugyanakkor elengedhetetlen Alsó- és Felsősófalván. A két falut ugyanakkor bevonná a turisztikai forgalomba Nagy Imre Barna, hiszen éppen az az előnyük, hogy egy kicsit távolabb vannak a megszokott parajdi nyüzsgéstől és csendesebbek is. Ennek ellenére autóval gyorsan megközelíthető a községközpont.
Az EMSZ jelöltje arra is kitért, hogy fontos lenne az összes falu minden mellékutcájának leaszfaltozása, Békástanyán pedig legalább a főutaké. A nagyobb beruházásokat természetesen pályázati pénzekből szeretné megvalósítani.
Moldován István, Mezei János, Nagy Imre Barna és Csomortányi István
Fotó: Erdély Bálint Előd
Moldován István korábbi helyi képviselő és az EMSZ jelenlegi tanácsosjelöltje hangsúlyozta, olyan listát állítottak össze a választásokra, amelyen értelmiségiek – tanárok, mérnökök – szerepelnek. Ő a polgármesterjelölt elképzeléseit támogatva nyilatkozott a sajtótájékoztatón, kiemelt figyelmet szentelve az alsó- és felsősófalvi fejlesztésekre. Az is kiemelt célja, hogy biztonságot nyújtsanak a helyieknek és a falvakba érkező turistáknak.
Teret biztosítani
Az EMSZ létrehozásának az az értelme, hogy teret biztosítsanak a helyi konstruktív, tenni akaró erőknek – jelentette ki a sajtótájékoztatón Csomortányi István, a szövetség társelnöke. Mint mondta, a szövetség egy eszköz, hogy a megfelelő emberek győzhessenek a választásokon. „Nem legyőzni akarunk valakit, hanem olyan feladatok elvégzéséhez jutni, amelyek valóban az egész közösség javát szolgálják” – fogalmazott. Hangsúlyozta, az EMNP és az MPP szövetségének köszönhetően már most elmondható, hogy több helyszínen lesznek jelöltjeik a 2016-os választásokhoz képest. Nagyon kevés olyan megyéje van Erdélynek, ahol az EMSZ-nek nem lesznek jelöltjei – tette hozzá.
Közvitára bocsátotta kedden az oktatási minisztérium a 2026-2027-es tanévre vonatkozó bölcsődei és óvodai beiratkozások rendjét.
A pénzügyminisztérium elkészítette az üzemanyagárakkal kapcsolatos elemzését, és a kormány „a következő napokban” várhatóan dönteni fog a következő lépésekről – nyilatkozta egy keddi sajtóeseményen Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Sok százezer határon túli magyar állampolgár levélben adhatja le szavazatát az április 12-i magyar országgyűlési választásokra. „Éljenek a lehetőséggel” – erre biztat minden érintettet Szijjártó Péter.
Három utcában bővült a villanyhálózat Székelyudvarhelyen, másik két zónában pedig készülnek a tervek egy hasonló fejlesztésre. Az igény ennél jóval nagyobb, de sok helyszínen a magántulajdonban lévő utcarészek lehetetlenítik el a munkát.
Bár az elmúlt hetekben egyre inkább tavasziasra fordult az időjárás, a fagyok még nem értek véget. Kedden hajnalban Székelyföld teljes területén fagypont alá süllyedt a hőmérők higanyszála.
Újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán civil infrastruktúra ellen Oroszország keddre virradóra, a Tulcea megyei Plauru térségében lehulló dróndarabokat észleltek.
A parlament költségvetési és pénzügyi bizottságaiban folytatódik kedden a 2026-os állami költségvetés tervezetének vitája.
A nyolcadikosok próba-képességvizsgájának második napján, kedden matematikából mérik fel a tanulók tudását.
Gyergyószentmiklós mindegyik lakónegyedében jellemző, hogy a lakók közterületeket foglalnak el, és azokat saját parkolóhelyként használják. A helyi rendőrség most akciót indít ennek megszüntetésére.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
szóljon hozzá!