
Fotó: Gergely Imre
A hét elején a Testvériség sugárút Virág negyedi részén folytatódott volna a kátyúzás Gyergyószentmiklóson, hétfőn azonban nem volt ennek nyoma. Az útjavítási munkálatokra még pár napot várni kell.
2021. október 18., 20:162021. október 18., 20:16
A Testvériség sugárút Virág negyedi része az egyik legforgalmasabb útszakasza Gyergyószentmiklósnak, és mivel a lakónegyed közepén halad át, nagyon sokan parkolnak is rendszerint az út két oldalán. Ezért más utakhoz képest is több kihívást jelent a kátyúzás.
A gyergyószentmiklósi önkormányzat vasárnap közzétett közleménye szerint
Arra kérik az autótulajdonosokat, hogy a lezárt útszakaszon ne parkoljanak. Itt olvasható még, hogy a későbbiekben tájékoztatják a lakókat, hogy mikor és melyik szakaszon lesz lezárva az út.
Fotó: Gergely Imre
Amint Len Emil alpolgármestertől érdeklődve megtudtuk, az egyik szükséges munkagép (amelyet egy külsős cég szokott rendelkezésükre bocsájtani) nem áll rendelkezésre a hét első napjaiban, ezért
Várhatóan szerdán értesítik majd a környéken lakókat, hogy pontosan hol fognak dolgozni (két útkereszteződés között fogják lezárni az utat), és egy adott szakaszra két napot szánnak. Az alpolgármester megjegyezte, hogy a következő két hétben kedvezőnek ígérkezik az időjárás, így a csúszás nem jelent majd gondot, el tudják végezni a kitűzött munkálatot.
Több mint száz utas volt azon a vonaton, amelynek kigyulladt a mozdonya kedden délután.
Tiltakozik a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen, amely a testület szerint „végérvényesen aláássa” az igazságszolgáltatás működését.
A gázolaj ára – az elmúlt egy évben először – a benzin ára alá csökkent a Rompetrol töltőállomásain, miután a kazah vállalat az elmúlt napokban 25 banival csökkentette a dízel üzemanyag literenkénti árát, miközben a benzin árát változatlanul hagyta.
A hazai színházi világ legrangosabb szakmai elismeréseit osztották ki hétfőn a bukaresti UNITER-gálán, ahol több erdélyi magyar alkotó és művész is elismerésben részesült.
Manipulációnak nevezte kedden Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Demeter András volt kulturális miniszter körüli botrányt, amelyet szerinte egy kontextusából kiemelt kijelentés robbantott ki.
Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
Meghalt egy 36 éves nő a Kolozs megyei Aranyoslóna településen, miután megkéselték egy több személyt érintő spontán összetűzésben – tájékoztatott kedden a megyei rendőrség.
szóljon hozzá!