
Fotó: Barabás Orsolya
A Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban kedden délelőtt kisiskolásokat vártak, hogy március 15-e alkalmából papírból készítsenek közösen kokárdát. Négy osztály vett részt a kézműves foglalkozáson, amelyen a történelmi eseményeket is felelevenítették.
2022. március 15., 13:122022. március 15., 13:12
2022. március 15., 13:142022. március 15., 13:14
Szilágyi Andrea gyermekkönyvtáros köszöntötte a március 15-ei kézműves foglalkozásra érkezőket a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban. Közösen elevenítették fel a történelmi eseményeket, a gyermekek a Nemzeti dal egy részletét is elszavalták.
Fotó: Barabás Orsolya
Szó esett arról is, hogy az első kokárdákat 1848 márciusában Petőfi Sándor és Jókai Mór is a kedvesétől kapta, illetve a gyermekek elmondták, mit jelképez a piros, a fehér és a zöld szín. Szerintük a piros a vér, a bátorság, az élet, a fehér a béke, a hűség, a zöld pedig a remény színe.
Fotó: Barabás Orsolya
Az interaktív történelmi visszatekintőt követően a kisiskolások papírból készítettek nagyméretű kokárdát. A március 15-ei kézműves foglalkozáson a gyergyószentmiklósi Vaskertes, Kós Károly és Fogarassy Mihály iskolák elemi osztályos diákjai vettek részt.
Fotó: Barabás Orsolya
Az álláspontok rugalmasabbá válására számít az RMDSZ, de a jelenlegi politikai helyzetben „Ilie Bolojan már nem lehet miniszterelnök” – jelentette ki a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi ülése után Csoma Botond.
Kilőttek azt a medvét, amelyik megtámadott hétfőn egy svájci turistát a Transzfogarasi úton.
A RMDSZ úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea esetleges kormányában - jelentette be Csoma Botond szóvivő, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
Nyilvánosságra hozta az ellene készült vádiratot Barti Tihamér, aki kedden részletesen beszélt az ellene zajló büntetőeljárásról. A politikus ügyét tárgyaló alapfokú eljárás még nem indult el. Arra számít, hogy az eljárás hosszú évekig elhúzódhat.
A marosvásárhelyi megyei sürgősségi kórház intenzív osztályán fekszik kritikus állapotban az a 12 éves lány, akit hétfő délután két másik emberrel együtt elgázolt a járdán egy személygépkocsi a Beszterce-Naszód megyei Marosborgón.
Összesen tizenhárom Hargita megyei településen adtak ki medveriasztást az elmúlt négy napban. Legtöbbször Korondon kellett figyelmeztetni a lakosságot, de Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson is jelezték a nagyvad jelenlétét.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd reggel, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetősége által hétfő este adott ultimátum lejárta után bejelentette, hogy álláspontja nem változott, nem adja vissza kormányalakítási megbízását.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely szerdán déltől csütörtök éjjel két óráig érvényes többek között Maros és Hargita megyére is.
Jelentősen felmelegszik az idő június végére, a hőmérsékletek meghaladják majd a sokéves átlagot, miközben az ország nagy részén kevés csapadék várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.
Eszméletlen állapotban emeltek ki egy 14 éves fiút hétfőn délután egy tó vizéből a Botoșani megyei Dorohoiban. A tűzoltók több mint kétméteres mélységben találták meg az áldozatot.
szóljon hozzá!