
Ahol gond volt az élelmiszerek tárolásával, ott bírságot szabtak ki az ellenőrök. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Egy országos akció keretében panziókat, táborhelyeket, óvodákat, bölcsődéket, étkezdéket ellenőriztek az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) felügyelői az elmúlt hetekben. Az ellenőrzések nyomán 59 800 lejre róttak ki bírságot.
2022. augusztus 19., 18:062022. augusztus 19., 18:06
A július 7-e és augusztus 31-e között zajló akció célja kiszűrni és kivonni a forgalomból azokat az élelmiszereket, amelyek közegészségügyi kockázatot jelenthetnek a fogyasztók számára – derül ki az ANSVSA pénteki közleményéből, amelyet az Agerpres szemléz.
Eszerint július 28-a és augusztus 4-e között összesen
A leggyakrabban az élelmiszerek nem megfelelő kezelése, valamint az élelmiszerek feldolgozásával és értékesítésével, illetve a használt munkaeszközökkel kapcsolatos szabályok be nem tartása miatt büntettek. Emellett az élelmiszerek tárolása, illetve a termékek csomagolása és címkézése terén is észleltek rendellenességeket.
Az ellenőrzések a következő időszakban is folytatódnak.
A közlekedési minisztérium közvitára bocsátott egy rendelettervezetet a járműkategóriák és a július 1-jétől alkalmazandó úthasználati díj (rovinieta) jóváhagyásáról, amely az EURO kibocsátási normától is függ majd.
Dragoș Pîslaru beruházásokért és európai projektekért felelős ügyvivő miniszter szombaton kijelentette, hogy megvan a terve a helyreállítási terv (PNRR) teljes vissza nem térítendő keretének lehívására.
Másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 8 megye, és elsőfokú riasztást 22 megye folyóinak vízgyűjtő területére.
A Richter-skála szerint 3,5-as erősségű földrengés történt szombaton 8 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) rövid távú célja egy olyan kormányzati konstrukció kialakítása, amelyben felelősséget vállal, középtávon pedig 2028-ra politikai alternatívát akar felépíteni.
Minisztereihez hasonlóan Orbán Viktor volt kormányfő is eladományozza a neki járó végkielégítést.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökével, Ilie Bolojannal tárgyalt szombaton Temesváron a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga jelzésű riasztást adott ki felhőszakadás miatt öt megyére, és sárga jelzésű riasztást felhőszakadás, jégeső és viharos szél miatt 19 megyére, valamint Bukarestre.
Több településen is medvék jelenléte miatt riasztotta a lakosságot a Hargita megyei katasztrófavédelem az elmúlt napokban. A párzási időszakban a vadállatok gyakrabban tűnnek fel a települések közelében, és napközben is aktívabbak a megszokottnál.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök egyeztetést ígért a pénzügyminisztérium képviselőivel az e-Factura rendszer kiterjesztéséről, megvizsgálják, feltétlenül szükséges-e bevezetni az intézkedést a kisvállalkozást működtető magánszemélyek esetében is.
szóljon hozzá!