
Ahol gond volt az élelmiszerek tárolásával, ott bírságot szabtak ki az ellenőrök. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Egy országos akció keretében panziókat, táborhelyeket, óvodákat, bölcsődéket, étkezdéket ellenőriztek az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) felügyelői az elmúlt hetekben. Az ellenőrzések nyomán 59 800 lejre róttak ki bírságot.
2022. augusztus 19., 18:062022. augusztus 19., 18:06
A július 7-e és augusztus 31-e között zajló akció célja kiszűrni és kivonni a forgalomból azokat az élelmiszereket, amelyek közegészségügyi kockázatot jelenthetnek a fogyasztók számára – derül ki az ANSVSA pénteki közleményéből, amelyet az Agerpres szemléz.
Eszerint július 28-a és augusztus 4-e között összesen
A leggyakrabban az élelmiszerek nem megfelelő kezelése, valamint az élelmiszerek feldolgozásával és értékesítésével, illetve a használt munkaeszközökkel kapcsolatos szabályok be nem tartása miatt büntettek. Emellett az élelmiszerek tárolása, illetve a termékek csomagolása és címkézése terén is észleltek rendellenességeket.
Az ellenőrzések a következő időszakban is folytatódnak.
Az egészségügyi miniszter és a pénzügyi tárca vezetője jövő héten az Egyesült Államokba utazik elkezdeni a tárgyalásokat a Pfizer vállalat képviselőivel – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
A húsvéthétfői bántalmazás ügyében Béres Norbert részletesen ismertette a történteket a Székelyhonnal. Elmondása szerint több ütés érte, az incidensben a Sepsi OSK szakmai stábjának tagjai is érintettek. A fociklub sportigazgatója is megszólalt.
A kormány öt stratégiai irányt jelölt ki a villamosenergia-ágazat fejlesztésére az árak csökkentése és az energiabiztonság javítása érdekében – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Közlekedési baleset történt szerdán kora este Sepsiszentgyörgyön, két gépjármű ütközött, a baleset következtében pedig két személy kórházba került.
Nicușor Dan államfő szerdán közölte, hogy aláírta az ügyészségi vezetők kinevezéséről szóló dekrétumokat. Gill-Julien Grigore-Iacobici az egyetlen jelölt, akinek a kinevezését elutasította az elnök.
A nyugati államok kritikus infrastruktúrája elleni kibertámadást hárított el az amerikai Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) partnerintézményeivel, köztük a Román Hírszerző Szolgálattal (SRI) közösen – adta hírül Nicușor Dan államfő.
Közösségi összefogással szerveznek jótékonysági estet április 11-én a gyergyószentmiklósi Godako rendezvényteremben. Az esemény célja támogatást nyújtani Kozma Gabriellának, akit sokan önkéntesként és segítőkész közösségi emberként ismernek.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szerdán 14 óra 9 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Rendszerszintű hiányosságokra hívta fel a figyelmet egy elkeseredett hozzátartozó egy közösségi médiás bejegyzésében. A panasz nem a főorvos szakmai hozzáértését, hanem az empátia hiányát és a nem megfelelő tájékoztatást sérelmezi. Reagált a kórház.
Elfogadták szerdán Marosvásárhelyen a városháza alkalmazottainak csökkentéséről szóló határozattervezetet, amely alapján több mint kétszázzal kevesebb lett az állások száma. Papíron ugyan nagy a csökkenés, a valóságban azonban pár embert érint a változás.
szóljon hozzá!