
• Forrás: Digi24
Egy belga páncélozott katonai jármű balesetezett vasárnap délelőtt Csernátonban. Az első vizsgálatok szerint egy hadgyakorlatra tartó konvoj egyik járműve sodródott le az úttestről, majd átszakította egy lakóház kerítését. Sérültekről nem érkezett jelentés.
2023. szeptember 17., 17:042023. szeptember 17., 17:04
Az esettel kapcsolatban megjelent információk szerint egy 13 francia és belga járműből álló konvoj haladt a Brassó megyei Nagysinken található egységtől a moldvai Smârdan felé egy hadgyakorlatra, amikor az egyik páncélozott jármű megcsúszott, egy hídfőnek ütközött, majd egy ház kerítésének csapódott. Állítólag a jármű vezetője egy civil autóval való ütközést próbált elkerülni. Az eset után a helyszínen közel egy órán át korlátozták a forgalmat. A hadsereg vizsgálja a baleset körülményeit.
45 ezer lejes pénzbírságot róttak ki kedden a marosvásárhelyi rendőrök egy marosszentannai férfira, aki nagy mennyiségű használt cipőt, zsákot és más hulladékot dobott közterületre.
A következő két évben a beruházások felgyorsítása a gazdasági növekedés kulcsa makro- és mikrogazdasági szinten egyaránt – hangsúlyozta kedden Iancu Guda közgazdász a Romanian Business Leaders konferenciáján.
Cristian Sandache galaci történész szerint a Román Labdarúgó Szövetség diszkriminatív módon, idióta hozzáállással viszonyul az FK Csíkszeredához, amikor sorozatos bírságokkal sújtja a klubot a közösségi szimbólumok használata miatt.
Módosul az alkalmazottak munkaidő-nyilvántartásának szabályozása az előadó-művészeti intézményeknél – jelentette be kedden a kulturális minisztérium.
Újra fogadja a betegeket a gyergyóditrói kórházi egység, miután sikerült rendezni a működés jogi feltételeit és megkötni a szükséges szerződéseket.
Csíkszereda városa lemondott három utca felújításának állami támogatásáról, hogy azokat uniós forrásokból valósítsa meg, a felszabadult 21 millió lejt pedig hidakra, bicikliutakra és más elmaradt utcák korszerűsítésére fordítják.
A pénzügyminisztérium kedden közzétett adatai szerint tavaly novemberben az előző havi 1116 milliárd lejről 1121 milliárd lejre nőtt az államadósság.
Hideg időre, havazásra és szélre figyelmeztető, sárga jelzésű riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia területének mintegy felére, köztük Erdélyre is.
A kormánykoalíció pártjai elfogadták, hogy a rendvédelmi, az oktatási és az egészségügyi intézmények alkalmazottainak jövedelme mentesüljön a 10 százalékos csökkentés alól – számolt be hétfőn este Sorin Grindeanu, a PSD elnöke.
Előzetes letartóztatásba került egy 15 éves brassói fiatal, miután több személygépkocsit megrongált, eleget téve egy közösségi oldalon kapott kihívásnak. Az egyik autó teljesen kiégett, a tűz pedig egy másik járműre is átterjedt.
szóljon hozzá!