
Soós Zoltánt a korrupcióellenes ügyészség vizsgálatáról is kérdeztük
Fotó: Haáz Vince
Eredményesnek minősítette első mandátumát Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere, aki többek között az úthálózat felújítását, az uniós pénzek lehívását emelte ki. A városvezetőt a korrupcióellenes ügyészség vizsgálatáról is kérdeztük.
2025. január 20., 14:002025. január 20., 14:00
2025. január 20., 14:042025. január 20., 14:04
Új alpolgármesterekkel és új városmenedzserrel kezdte meg második mandátumát Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere, aki hétfőn értékelte a városvezetőként töltött első négy évét.

A korrupcióellenes ügyészség (DNA) vesztegetés elfogadásával gyanúsítja Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármestert. Vele együtt hétfőn este 24 órára őrizetbe vettek egy marosvásárhelyi üzletember is, akit megvesztegetéssel gyanúsítanak.
Soós kétnyelvű, vázlatos beszámolója elején arról beszélt, hogy az újabb négy évben is a Lendületben a város mottóval folytatja a munkát. Kitért arra, hogy 98 százalékban befejezték a Dózsa György utca felújítását, és bár nem azonnal, de hozzákezdenek a város Koronka felőli bejáratát és a főteret összekötő 1918. december 1. utca felújításának.
Elismerte, hogy a Dózsa György út felújítását,
Nincs gond az okos jelzőlámpákkal
Fotó: Haáz Vince
Hasonló nagylélegzetű munkálat lesz az 1918. december 1. utca Tudor laktelepen keresztülvezető szakaszának felújítása is, amit több szempontból fontos. Részben azért, mert ki kell cserélni az 1970-es években kiépített villamoshálózatot, hiszen
A városvezető szerint tudják, hogy sok lesz itt is az elégedetlenség, de ez nem azt jelenti, hogy nem kell beruházni, hálózatokat cserélni, útfelújításokat végezni. Elmondta, hogy
Fotó: Haáz Vince
Megkérdeztük, mik a visszajelzések az okosjelzőlámpa-rendszerrel kapcsolatban. Soós Zoltán tájékoztatása szerint sikerült teljesen mértékben beüzemelni, egyre kevesebb a negatív visszajelzés, panasz.
Marosvásárhely polgármestere az idei tervek kapcsán arról is beszélt, meg kell várniuk az országos költségvetést, és csak azután fogadhatják el a helyi büdzsét – előre láthatóan márciusban derül ki, mire lesz pénz.
Nem emeltek vádat (még)
Az elmúlt év végén nagy visszhangot keltett, amikor Soós Zoltánt tanúként és vádlottként hívták be az Országos Korrupcióellenes Ügyészséghez (DNA), majd 24 órára őrizetbe is vették. A Székelyhon megkérdezte a városvezetőt, hogy mit tud most elmondani ügyéről. Soós Zoltán emlékeztetett, decemberben a DNA ügyésze kérte az előzetes letartoztatását, ám ezt a bíróság nem hagyta jóvá, mert az ügyész nem tudta bizonyítani az ellene felhozott vádakat. „Most hatvan napja van vádat emelni, ez az időszak február 9-én jár le, ha addig nem sikerül, akkor kérhet hosszabbítást, amit a bíróság indokoltnak tarthat, elfogadhat vagy sem. De mivel az ügyész már korábban, az őrizetbe vétel előtt kihallgatta mind a negyven tanút, az ügyvédek szerint nem valószínű, hogy be tud mutatni terhelő bizonyítékot. Ám ki kell várni a határidőt és a végső döntést” – fogalmazott Soós Zoltán, aki úgy értékeli, őrizetbe vételének politikai megfélemlítés volt a célja.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint márciusban 11 928 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 30-cal többnek, mint előző hónapban.
Szombaton is tovább drágult az üzemanyag, egyre kevesebb azon töltőállomások száma, ahol még lehet benzint tankolni 9 lej alatt.
Akár mínusz 8 Celsius-fokig is süllyedhet a hőmérséklet vasárnapra virradóra Hargita megye magasabban fekvő pontjain és a hegyközi medencékben. Jövő héttől azonban már érkezik a felmelgedés.
Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni péntek éjjeli orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott szombat reggel a védelmi minisztérium.
350,7 millió eurót sikeresen felszabadított az uniós helyreállítási források harmadik részletének befagyasztott részéből, ugyanakkor 458,7 millió eurót végleg elveszít a korábbi években késve, hiányosan vagy hibásan végrehajtott reformok miatt.
A Cégnyilvántartási Hivatal adatai szerint 2026 első három hónapjában 5424 vállalat függesztette fel a tevékenységét Romániában, 7,88 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba – közölte Facebook-oldalán Kelemen Hunor RMDSZ-elnök.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
Kaotikusan közlekedett az A2-es autópályán, Konstanca felé egy autóvezető május 1-jén, és a rendőrök jelzésére sem volt hajlandó megállni. Üldözőbe vették, helikopterrel is követték, végül pedig feltartóztatták.
szóljon hozzá!