
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Visszatérő és állandósult problémával kell szembenézniük a gyergyószentmiklósi volt Bucsin vendéglő épületében helyiséget bérlő cégtulajdonosoknak és a tömbház lakóinak: esténként különböző társaságok gyűlnek össze a betonmonstrum takarásában, és az ott elfogyasztott italok csomagolását nagy kupacokban otthagyják.
2020. október 27., 09:582020. október 27., 09:58
Halomban áll nap mint nap az üdítős, sörös, energiaitalos, valamint alkoholos doboz és üveg a gyergyószentmiklósi Bucsin negyed 18-as tömbház bejárata előtt. Az ott helyiséget bérlő cégtulajdonos szerint évek óta visszatérő problémáról van szó.
– ismertette a helyzetet a panaszos.
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
A kevésbé forgalmas, ráadásul a betonoszlopokkal közrezárt lépcsők jó rejtekhelyül szolgálnak a késő délutáni, esti tivornyázásnak. A helyszín magánterület, ezért az önkormányzatnak nincs hatásköre a közbelépésre. Ennek ellenére érdeklődésünkre Len Emil Balázs, Gyergyószentmiklós alpolgármestere a megelőzésben látná a megoldást.
– mondta az elöljáró.
Ugyanakkor ígéretet tett arra, hogy egy hulladéktárolót is felszerelnek a közelben, hátha ezzel arra ösztökélik az ott tartózkodókat, hogy oda dobják a szemetüket. Nem mellékes egyébként, hogy a közelben, a szomszédos 19-es tömbház mögött is van szeméttároló.
Egy 60 éves székelyudvarhelyi kerékpáros férfi szenvedett halálos balesetet csütörtök este a 137-es megyei úton – tájékoztat a Hargita megyei rendőrség.
Nehézkesen halad a fizetett házi-, háztartási munkák elvégzését és az ilyen jellegű megbízásokat hivatalos mederbe terelő országos platform elterjedése. A magyarázat részben a munkavállalók magatartásában keresendő.
Több mint 55 ezer állampolgár írta alá a Declic Közösség petícióját az elektromos cigaretták összes fajtájának zárt nyilvános helyekről való kitiltásáról, követelve Alexandru Rogobete egészségügyi minisztertől, hogy módosítsa az idevágó jogszabályt.
Kábítószer és alkohol hatása alatt volt annak a Temes megyében balesetet szenvedett görög kisbusznak a sofőrje, amelyben hét ember vesztette életét – közölte csütörtökön az ügyben eljáró lugosi vádhatóság szóvivője.
A Romániai Megyei Jogú Városok Egyesülete (AMR) közleményben reagált a 2026-ra vonatkozó helyi adók és illetékek körül kialakult közvitára.
Feszült hangulatú felszólalások jellemezték a marosvásárhelyi önkormányzat januári ülését, ahol a fogyatékkal élőket gondozók érdemi segítséget követeltek a várostól. A tanács a buszmegállók modernizálásának elhalasztásáról is döntött.
Megkezdi hétfőn a parlament idei első rendes ülésszakát. A szenátus és a képviselőház elnöke hétfőn 16 órára hívta össze a plénumot.
A hét halálos áldozatot követelő keddi Temes megyei közúti balesetben nyaki gerinctörést szenvedett görög fiatalembert megműtötték a temesvári megyei kórházban, állapota stabil.
A marosvásárhelyi Stefánia napköziotthonos óvoda immár 13. alkalommal szervezte meg a megyei szintű óvodai sportnapot csütörtökön. Az eseményen mintegy nyolcvan óvodás vett részt, akik a verseny izgalma mellett a mozgás örömét is átélhették.
A korrupcióellenes ügyészség által szervezett titkos akció pillanatai – így tálalja a román sajtó azokat a felvételeket, amelyeket közlésük szerint akkor rögzítettek, amikor a gyanúsított nő nagy összegű pénzt vett át.
2 hozzászólás