
Az idős asszony nem először ismertette gondját
Fotó: Baricz-Tamás Imola
Évek óta szomszédai keserítik életét a gyergyószentmiklósi Rákóczi Ferenc utca 22. szám alatt élő idős nőnek. A 80 éves Király Margit immár nem először fordult szerkesztőségünkhöz. A helyszínen beszélgettünk vele és a helyi rendőrök, az önkormányzat álláspontját is megtudtuk.
2017. március 20., 14:552017. március 20., 14:55
A város több pontján is panaszkodnak a roma szomszédságra, de a Rákóczi Ferenc utcából különösen sok kifogás érkezett, a szomszédok együttélési problémája valamilyen megoldásra vár.
Pénteken délben az idős néni sírva fogadott. „Évek óta megkeserítik az életemet. Már nem bírom ezt az állapotot. A férjem meghalt, így mindent én kell intézzek, a félszeg leányomat is én rendezem, az unokám is itt lakik velünk. A szomszédok pokollá tették az életünket. Ugyanúgy fizetjük az adót, mint bármelyik gyergyói lakos, s nincs nyugtunk egy perc sem, minden szemetet áthajigálnak” – mondta a néni, és az udvaron lévő hulladékra mutatott, a használt pelenkától kezdve a ruhadarabokon át a csomagolóanyagokig minden szétszórva hevert.
Király Margit a többszörösen is megerősített kapun át vezetett a kertbe
Fotó: Baricz-Tamás Imola
– panaszolta Király Margit.
Hozzátette: „mindenhová elmegyek panaszt tenni, mert már nem bírjuk. Jelentettem, ahol csak tudtam, a rendőrségen is voltam, s ígéretet kaptam mindenhol, hogy kijönnek és megoldják a helyzetet. A csomafalvi rokonok ígérték, hogy segítenek, a kerítést valahogy újracsinálják, de nincs senki más, akire számíthatnék.”
Az udvar mögötti kertbe, a veteményesbe hívott az idős asszony, a többszörösen megerősített kertkapun mentünk át.
Mint mondta, jönnek-mennek egyfolytában, állatokat, kecskéket tartanak a szomszédok, és az ő kertjébe is beengedik. Sőt, a kertjén keresztül mennek át a szomszéd fásszínjéhez, aminek a hátsó részét is megrongálták a hasogatott tűzifáért. A kivert ösvényt is megmutatta.
A szomszédok rendszeresen rongálják az idős asszony javait
Fotó: Baricz-Tamás Imola
A korábbi látogatásunkkor a kerítés túloldaláról is elmondták véleményüket, de ezúttal nem jelentek meg az udvaron a szomszédok, csupán a függönyök lebbentek meg. A gyergyószentmiklósi helyi rendőrök is jelen voltak a látogatáson, mint mondták, ezúttal is egy jelentésbe foglalják a Rákóczi Ferenc utca 22. szám alatt tapasztaltakat, melyet továbbítanak a felettesükhöz, majd az illetékes hatóságnak.
Király Margit ügye, családi helyzete nem ismeretlen, a gyergyószentmiklósi önkormányzatnál. Mint korábban megtudtuk, a szociális iroda nyilvántartásában szerepel a kettes fokozatú sérültséggel élő nő, akit az édesanyja, Király Margit rendez. Az iroda munkatársai rendszeresen látogatják. A támogatásra szoruló családok listáján is szerepelnek.
Fotó: Baricz-Tamás Imola
Távoltartási végzés is következhet
A gyergyószentmiklósi önkormányzat sajtószóvivője, Fórika Krisztina elmondta, a helyi rendőrség számos esetben kijárt a Rákóczi Ferenc utcai hölgyhöz. Az értesítés rendszerint a kihágások után érkezett, így konkrét tettenérés egy esetben sem történt. Mivel nem tartozik a helyi rendőrség hatáskörébe az eset kivizsgálása, az országos szervek felé irányították a lakót, hogy ott tegyen feljelentést, amelyet távoltartási végzés kérése is követhet, így az elkövető személyeket korlátoznák a lakóház megközelítésében is.”
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!