
Az idős asszony nem először ismertette gondját
Fotó: Baricz-Tamás Imola
Évek óta szomszédai keserítik életét a gyergyószentmiklósi Rákóczi Ferenc utca 22. szám alatt élő idős nőnek. A 80 éves Király Margit immár nem először fordult szerkesztőségünkhöz. A helyszínen beszélgettünk vele és a helyi rendőrök, az önkormányzat álláspontját is megtudtuk.
2017. március 20., 14:552017. március 20., 14:55
A város több pontján is panaszkodnak a roma szomszédságra, de a Rákóczi Ferenc utcából különösen sok kifogás érkezett, a szomszédok együttélési problémája valamilyen megoldásra vár.
Pénteken délben az idős néni sírva fogadott. „Évek óta megkeserítik az életemet. Már nem bírom ezt az állapotot. A férjem meghalt, így mindent én kell intézzek, a félszeg leányomat is én rendezem, az unokám is itt lakik velünk. A szomszédok pokollá tették az életünket. Ugyanúgy fizetjük az adót, mint bármelyik gyergyói lakos, s nincs nyugtunk egy perc sem, minden szemetet áthajigálnak” – mondta a néni, és az udvaron lévő hulladékra mutatott, a használt pelenkától kezdve a ruhadarabokon át a csomagolóanyagokig minden szétszórva hevert.
Király Margit a többszörösen is megerősített kapun át vezetett a kertbe
Fotó: Baricz-Tamás Imola
– panaszolta Király Margit.
Hozzátette: „mindenhová elmegyek panaszt tenni, mert már nem bírjuk. Jelentettem, ahol csak tudtam, a rendőrségen is voltam, s ígéretet kaptam mindenhol, hogy kijönnek és megoldják a helyzetet. A csomafalvi rokonok ígérték, hogy segítenek, a kerítést valahogy újracsinálják, de nincs senki más, akire számíthatnék.”
Az udvar mögötti kertbe, a veteményesbe hívott az idős asszony, a többszörösen megerősített kertkapun mentünk át.
Mint mondta, jönnek-mennek egyfolytában, állatokat, kecskéket tartanak a szomszédok, és az ő kertjébe is beengedik. Sőt, a kertjén keresztül mennek át a szomszéd fásszínjéhez, aminek a hátsó részét is megrongálták a hasogatott tűzifáért. A kivert ösvényt is megmutatta.
A szomszédok rendszeresen rongálják az idős asszony javait
Fotó: Baricz-Tamás Imola
A korábbi látogatásunkkor a kerítés túloldaláról is elmondták véleményüket, de ezúttal nem jelentek meg az udvaron a szomszédok, csupán a függönyök lebbentek meg. A gyergyószentmiklósi helyi rendőrök is jelen voltak a látogatáson, mint mondták, ezúttal is egy jelentésbe foglalják a Rákóczi Ferenc utca 22. szám alatt tapasztaltakat, melyet továbbítanak a felettesükhöz, majd az illetékes hatóságnak.
Király Margit ügye, családi helyzete nem ismeretlen, a gyergyószentmiklósi önkormányzatnál. Mint korábban megtudtuk, a szociális iroda nyilvántartásában szerepel a kettes fokozatú sérültséggel élő nő, akit az édesanyja, Király Margit rendez. Az iroda munkatársai rendszeresen látogatják. A támogatásra szoruló családok listáján is szerepelnek.
Fotó: Baricz-Tamás Imola
Távoltartási végzés is következhet
A gyergyószentmiklósi önkormányzat sajtószóvivője, Fórika Krisztina elmondta, a helyi rendőrség számos esetben kijárt a Rákóczi Ferenc utcai hölgyhöz. Az értesítés rendszerint a kihágások után érkezett, így konkrét tettenérés egy esetben sem történt. Mivel nem tartozik a helyi rendőrség hatáskörébe az eset kivizsgálása, az országos szervek felé irányították a lakót, hogy ott tegyen feljelentést, amelyet távoltartási végzés kérése is követhet, így az elkövető személyeket korlátoznák a lakóház megközelítésében is.”
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!