
Megállapodást írtak alá a pályázati tanácsadásról
Fotó: Gergely Imre
Újabb szolgáltatást biztosít az Arbor Vállalkozók Szövetsége: ingyenes pályázati tanácsadást nyújtanak cégvezetők, vagy akár magánszemélyek számára is.
2021. szeptember 30., 19:442021. szeptember 30., 19:44
Személyesen konzultálhatnak pályázatírással foglalkozó szakemberekkel vállalkozók vagy olyan magánszemélyek, akik úgy gondolják, hogy van egy jó ötletük, amire vállalkozást lehetne építeni, és ehhez forrásokat keresnek. Az Arbor gyergyószentmiklósi székhelyén ezután kéthetente ingyenesen tart pályázati tanácsadást az EuroTop Consult és a Goodwill Consulting – erről írtak alá megállapodást csütörtökön.
Az Arbor vezetője, Barabás Csaba, illetve a két említett iroda vezetője, Parajdi Borbála és Péterfi Attila elmondta, nagy igény van az ilyen szolgáltatásra Gyergyószéken is, és ez a személyes beszélgetéseken történő tanácsadás hatékonyabbnak látszik, mint amilyennek a nagyobb közönség előtt zajló tájékoztató fórumok bizonyulnak.
Hangsúlyozták, rövidesen számos újabb pályázati kiírás válik hozzáférhetővé, amire érdemes időben felkészülni. A tanácsadási szolgáltatásra az Arbor telefonszámán (0740-224-002) lehet jelentkezni. A pontos időpontokat majd időben jelzik az érdeklődőknek, de várhatóan kéthetente csütörtökönként kerül ezekre sor.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kiss Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
Mintegy 29 ezer eszköz és bútorzat érkezett a csíkszeredai tanintézetekbe az elmúlt másfél évben. Ez volt a város legnagyobb oktatásfejlesztési programja, amelyet európai uniós támogatásból valósítottak meg. Az eredményeket pannókon is bemutatják.
Az álláspontok rugalmasabbá válására számít az RMDSZ, de a jelenlegi politikai helyzetben „Ilie Bolojan már nem lehet miniszterelnök” – jelentette ki a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi ülése után Csoma Botond.
Kilőttek azt a medvét, amelyik megtámadott hétfőn egy svájci turistát a Transzfogarasi úton.
A RMDSZ úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea esetleges kormányában - jelentette be Csoma Botond szóvivő, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
1 hozzászólás