
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Idén is öt végzős diáknak biztosít Szent György kiválósági ösztöndíjat Sepsiszentgyörgy önkormányzata, a tanulók december 6-áig nyújthatják be pályázataikat – tájékoztat a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
2024. november 13., 14:382024. november 13., 14:38
Kimagasló eredményeket elérő végzős diákok pályázhatnak idén is a Szent György-ösztöndíjra, amelyet Sepsiszentgyörgy helyi képviselő-testülete szavazott meg.
Az öt, egyenként ötezer lej értékű kiválósági ösztöndíjat azok a tanulók kapják meg, akik a pályázati iratok elbírálása után a legmagasabb pontszámot érik el,
A sepsiszentgyörgyi középiskolák végzős diákjai december 6-áig nyújthatják be a pályázati iratcsomókat, amelyeknek tartalmazniuk kell személyiigazolvány-másolatot, szándéknyilatkozatot, önéletrajzot, az oktatási intézmény által kiállított éves átlagokról szóló igazolást, oklevelek másolatait, jelenléti igazolások másolatait, különböző szervezetek ajánlásait, továbbá egyéb, az iskolai teljesítményt igazoló dokumentumokat.
További információk az önkormányzat honlapján érhetők el.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
Az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közzétett adatai szerint idén januárban 5403 cég szűnt meg Romániában, 47,22 százalékkal több, mint 2025 első hónapjában (3670).
szóljon hozzá!