
Az épületnek csak a falai maradnak meg, minden mást felújítanak
Fotó: Csató Andrea
Teljesen felújítják a szentegyházi Hófehérke óvodát, ahová az utóbbi időszakban három csoportnyi gyerek járt. Szerencséje volt a helyi önkormányzatnak, hiszen a tervezettnél olcsóbban vállalta a munkát a kivitelező, így spórolhatnak az önrészen.
2024. augusztus 28., 09:482024. augusztus 28., 09:48
Kereskedelmi egység székhelye és szolgálati lakás is volt korábban a Hófehérke óvoda épülete, ahol az utóbbi években három gyerekcsoportot tanítottak – tudtuk meg Lőrincz Csaba szentegyházi polgármestertől. Mint mondta,
Fotó: Csató Andrea
Az elképzelések megvalósítása érdekében az országos helyreállítási terv programban (PNRR) pályázott az önkormányzat, amely így 1,2 millió lejes támogatást kapott. „Már akkor szóltak, hogy a projekt felét önrészből kell megvalósítani, de mi ezt is bevállaltuk, hiszen fontos beruházásról van szó” – magyarázta az elöljáró. Szerencséjük volt azonban, hiszen a kivitelező megtalálása érdekében indított közbeszerzési eljárás során
Fotó: Csató Andrea
A munkálatok során gyakorlatilag csak az épület falai maradnak meg. Egyebek mellet
Hőszigetelik ugyanakkor a mennyezetet és az óvoda alapját, valamint a külső részt is.
Az építkezés közel két hónapja kezdődött el, de már most látványos a haladás: leverték a falakat, feltörték a padlózatot és a tetőn is dolgoznak.
Fotó: Csató Andrea
Noha a felújítást követően eleinte egyfajta inkubátorházként szerették volna működtetni az intézményt, annyira megnőtt a gyerekek száma, hogy a továbbiakban is óvoda lesz a helyszínen. Mindemellett
közölte a terveket a polgármester.
Fotó: Csató Andrea
Az óvoda újjáépítési munkálatainak idejére
Ott már végre is hajtották az ehhez szükséges átalakítási munkálatokat. Arról az épületről van szó, ahol a hivatal is működött, amíg eredeti székhelyüket modernizálták.
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
Kilép az RMDSZ bukaresti képviselőházi frakciójából Zakariás Zoltán, az EMSZ elnöke, és a továbbiakban független képviselőként folytatja tevékenységét. A Szövetség részéről becsületbeli lemondásra szólították fel.
Meghalt egy férfi kedden egy nagyszebeni tömbházlakásban kiütött tűzben. A 65 éves férfi elszenesedett holttestét a tűzoltók találták meg.
Legalább 882 millió forintot (2,4 millió eurót) fizet vissza a magyar vásárlóknak és 437 millió forint (1,2 millió euró) bírságot fizet be a költségvetésbe a Temu online piactér európai üzemeltetője a Gazdasági Versenyhivatal eljárásának következtében.
A hőmérséklet szerdától országszerte csökkenni fog, csütörtökön és pénteken pedig az évszakhoz képest szokatlanul hideg idő várható, a hőmérsékleti értékek 8–12 fokkal alacsonyabbak lesznek a többéves átlagnál.
Kompromisszumos költségvetést fogadott el Hargita Megye Tanácsa keddi, áprilisi ülésén. Bevételi oldalon 828 millió lejjel, kiadási oldalon 907 millió lejjel számolnak. A két összeg közötti különbség egyensúlyba hozása még számos tényezőtől függ.
A Szociáldemokrata Párt (PSD), a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Béke – Románia az első frakciói kedden benyújtották a parlamentben a bizalmatlansági indítványt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) közös bizalmatlansági indítványát nagy valószínűséggel megszavazza majd a parlament, és a kormány megbukik – jelentette ki Tánczos Barna kormányfőhelyettes.
Tarr Zoltánt, a Tisza Párt alelnökét és európai parlamenti delegációvezetőjét a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Romániában nincs gázolajhiány, a helyenként jelentkező ellátási zavarokért az üzemanyag-forgalmazók a felelősek, mivel nekik kell biztosítaniuk a megfelelő logisztikát és az időben történő szállítást.
szóljon hozzá!