
Óvatosságra intenek a hegyimentők a műhóval működő sípályákon. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
A műhóval borított sípályák veszélyeire hívta fel a Hargita megyében síelők figyelmét Fekete Örs, a Hargita Megyei Hegyimentő-közszolgálat vezetője.
2023. január 04., 17:112023. január 04., 17:11
2023. január 04., 17:462023. január 04., 17:46
A hegyimentő elmondása szerint a megye jelenleg működő sípályáit hóágyúkkal előállított műhó borítja, amely veszélyesebb a természetes hónál, mert gyorsabban fagy meg és enged ki, és keményebb is – idézi Fekete Örsöt az Agerpres. „A meleg miatt sajnos ez a műhó sem tartós, és önmagában nem igazán megfelelő síelésre.
– részletezte Fekete. A hegyimentő-vezető szerint a megye néhány pályáján, például
Rámutatott: 10 Celsius-fokban nincs értelme sípályát működtetni, mert a műhó azonnal elolvad.
A Hargita Megyei Hegyimentő-közszolgálat vezetője azt is elmondta, hogy
a jelenlegi 10–12 Celsius-fokos hőmérsékleti értékek rendhagyók.
A hó hiánya miatt a hegyimentők beavatkozására is csak kevésszer volt szükség az utóbbi időben; december eleje óta csupán 19 mentőakciójuk volt, és ezek közül két esetben a ködben eltévedt turisták megsegítésére kellett sietniük.
A hegyimentők azt tanácsolják a túrázóknak, hogy megfelelően felszerelkezve induljanak csak útnak, és vegyék azt is figyelembe, hogy korán sötétedik.
A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.
Megszavazta szerdán a képviselőház mezőgazdasági bizottsága az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását az év végéig – adta hírül Facebook-oldalán Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
Verekedés tört ki egy marosvásárhelyi vendéglő közelében a hétvégén, a rendőrség több férfit is előállított, egyik megsérült, őt kórházba szállították.
Házkutatásokat tartottak szerdán Cristian Pomohaci népdalénekesnél, volt ortodox papnál egy szexuális bántalmazással kapcsolatos ügyben. Több helyszínen vizsgálódtak az ügyészek, köztük egy Marosvásárhely központjához közeli ingatlanban is.
Teherautó és személyvonat ütközött a vasúti síneken szerdán délután Székelyudvarhelyen, ami részben megbénította a város forgalmát.
A bértörvény véglegesítése előtt még elérhetnek változásokat, de azt követően már nem, ezért vonultak utcára a Sanitas tagjai. A tiltakozás vélhetően folytatódni fog, de a sztrájkot valószínűtlennek tartja a szakszervezet Hargita megyei képviselője.
Nem állt alkohol vagy drog hatása alatt az a 22 éves férfi, aki hétfő este halálra késelte rendőr apját Piatra-Neamț egyik utcáján.
A kormány szerdai ülésén elfogadott határozatával gyorssegélyben részesíti a galaci drónbecsapódás károsultjait.
Közösségi adománygyűjtő kampányt indít a Hamm június 1-je és június 21-e között. Az összegyűlt adományokból hátrányos helyzetű gyerekeket lepnek meg pizzával több erdélyi városban, a nyári vakáció idején.
szóljon hozzá!