
Óvatosságra intenek a hegyimentők a műhóval működő sípályákon. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
A műhóval borított sípályák veszélyeire hívta fel a Hargita megyében síelők figyelmét Fekete Örs, a Hargita Megyei Hegyimentő-közszolgálat vezetője.
2023. január 04., 17:112023. január 04., 17:11
2023. január 04., 17:462023. január 04., 17:46
A hegyimentő elmondása szerint a megye jelenleg működő sípályáit hóágyúkkal előállított műhó borítja, amely veszélyesebb a természetes hónál, mert gyorsabban fagy meg és enged ki, és keményebb is – idézi Fekete Örsöt az Agerpres. „A meleg miatt sajnos ez a műhó sem tartós, és önmagában nem igazán megfelelő síelésre.
– részletezte Fekete. A hegyimentő-vezető szerint a megye néhány pályáján, például
Rámutatott: 10 Celsius-fokban nincs értelme sípályát működtetni, mert a műhó azonnal elolvad.
A Hargita Megyei Hegyimentő-közszolgálat vezetője azt is elmondta, hogy
a jelenlegi 10–12 Celsius-fokos hőmérsékleti értékek rendhagyók.
A hó hiánya miatt a hegyimentők beavatkozására is csak kevésszer volt szükség az utóbbi időben; december eleje óta csupán 19 mentőakciójuk volt, és ezek közül két esetben a ködben eltévedt turisták megsegítésére kellett sietniük.
A hegyimentők azt tanácsolják a túrázóknak, hogy megfelelően felszerelkezve induljanak csak útnak, és vegyék azt is figyelembe, hogy korán sötétedik.
A rendőrség büntetőeljárást indított gyilkossági kísérlet miatt a Lupényben vasárnap délután történt fegyveres támadással kapcsolatban. Az incidens során négyen sérültek meg, kórházban ápolják őket.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök hétfőn megkezdi a politikai egyeztetések sorozatát a parlamenti pártokkal a kormánya megszavazásához szükséges parlamenti támogatás megszerzése érdekében.
Négy gyermek és három felnőtt lett rosszul egy összejövetelen Hidegségben vasárnap este. A mentőegységek valamennyiüket csíkszeredai kórházba szállították.
Kigyúlt egy személyautó a E578-as úton, Maroshévíz közelében vasárnap délután. Az eset során senki nem sérült meg.
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
Kartellezésre hivatkozva minden korábbinál nagyobb összegű, több mint 700 millió eurónyi bírságot szabott ki a román versenytanács a tíz vezető bankra, amelyek állítólag kamatpolitikájuk összehangolásával befolyásolták a román bankközi kamatlábat (ROBOR).
Egy hetvenes éveiben járó férfit több mint 170 km/órás sebességgel vezetve mértek be Târgu Jiu város körgyűrűjén. Százhúsz napra bevonták a jogosítványát, és több mint 4000 lej bírságot kell fizetnie.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
szóljon hozzá!