
Fotó: Barabás Ákos
A kedvezőtlen időjárásra való tekintettel adott ki közleményt a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, amely óvatosságra inti az autóvezetőket és a gyalogosokat is a balesetek elkerülése érdekében.
2024. szeptember 28., 20:262024. szeptember 28., 20:26
Fokozott légköri instabilitásra, ónos esőre és viharokra számíthatunk az elkövetkező napokban – hívja fel a figyelmet a hatóság –, ezért
Az autóvezetőknek azt tanácsolják, hogy ne lépjenek hirtelen a fékre, illetve ne tegyenek hirtelen kitérő manővereket, továbbá tartsanak a megszokottnál nagyobb távolságot az előttük haladó járművektől. Fontos a tompított fények használata, különösen ha rosszak a látásviszonyok. Érdemes ellenőrizni, hogy működnek-e az ablaktörlők, illetve használjuk rendeltetésszerűen a légkondicionáló és szellőztető rendszereket. Ne vezessünk alkohol hatása alatt, de akkor sem, ha nagyon fáradtak vagyunk. Utóbbi legalább annyira veszélyes, mint ha alkoholt fogyasztanának.
Az időjárási viszonyok miatt forgalmi dugók alakulhatnak ki, ilyenkor próbáljunk nyugodtak maradni és ne zárjuk el az útkereszteződéseket – adott esetben kövessük a rendőrök utasításait.
A gyalogosoknak azt tanácsolják, hogy a járdákon közlekedjenek, és csak az átjárókon lépjenek az úttestre, miután meggyőződtek róla, hogy a sofőrök is észrevették átkelési szándékukat.
Három eltévedt magyar turistát mentettek ki a Retyezát-hegységből hétfőre virradóra a Hunyad megyei hegyimentők.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 12 megyére és Bukarestre.
Az elmúlt 24 órában 18 riasztás érkezett a hegyimentő-szolgálathoz, amelynek munkatársai tizenhta embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Facebook-oldalán a Salvamont.
78 éves korában elhunyt Sam Neill új-zélandi színész hétfőn, miután felépült abból a daganatos betegségből, amelyet korábban diagnosztizáltak nála – közölte családja.
Medve harapott meg egy 47 éves férfit Argeș megyében – jelentette hétfőn a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A májusi 10,85 százalékról júniusban 10,42 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter hétfőre a minisztériumba kérette a Román Vasúti Személyszállító Vállalat vezérigazgatóját, miután az utasoknak szánt online kérdőívet kitöltők 86 százaléka azt jelezte, hogy nem ajánlaná másoknak az utazását.
A korábbi kormánykoalíció pártjainak vezetői Nicușor Dan államfővel találkoznak hétfőn 9 órakor a Cotroceni-palotában.
Három településen jeleztek medvét ezen a hétvégén, a Hargita megyei tűzoltóság Ro Alert üzenetben figyelmeztette a lakosságot.
szóljon hozzá!