
Képünk illusztráció
Fotó: Balogh Zoltán/MTI
Alacsony jövedelmű családok, szociális segélyezettek, kisnyugdíjasok és fogyatékkal élő személyek jogosultak az állami támogatású maszkra. A Maros megyei önkormányzatok elkészítették a felméréseket és összeállították a jogosultak listáit.
2020. május 26., 15:072020. május 26., 15:07
Amint Lukács Katalin, a Maros megyei önkormányzat szóvivője lapunknak elmondta, a megyében összesen 42 150 személy jogosult egészségügyi maszkra. Ők két hónapra fejenként 50 darab egyszerhasználatos maszkot fognak kapni, aminek beszerzését valószínűleg a megyei közegészségügyi igazgatóság végzi. Arról, hogy ki fogja azokat szétosztani, még nincs döntés.
Néhány polgármester viszont azt jelezte, noha minden rászorulónak jár az 50 darab maszk, nem valószínű, hogy valamennyien igényelni fogják, hiszen az érintettek közül sokan nem járnak dolgozni vagy olyan helyre, ahol a járvány általi veszélynek lennének kitéve. Például Dicsőszentmártonban, ahol közel 800 személy szerepel a listán,
Szászrégenben a városháza a Romact Egyesülettel együttműködve már korábban 500 olyan csomagot készített és adott át a rászorulóknak, amelyek csomagonként 10 maszkot, 20 kesztyűt, 10 fertőtlenítőszert és 4 szappant tartalmaztak. Segesváron a város különböző részein szétosztóhelyeket jelölnek ki, hogy a maszkok a megérkezést követő három napon belül eljuthassanak az érintettekhez.
Országszerte mintegy 2,3 millió embernek biztosítanak 50 darab egyszerhasználatos egészségügyi maszkot.
Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.
A rendőrök őrizetbe vettek három, 18 és 24 év közötti fiatalembert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy egy TikTokon terjedő álhír miatt szombaton részt vettek egy bevetésre siető mentőautó megtámadásában a Kolozs megyei Récekeresztúron.
A belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztályának (DSU) vezetője, Raed Arafat szerint a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársainak megtámadását az az álhír váltotta ki, amely szerint „egy fekete mentőautó gyerekeket rabol”.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
szóljon hozzá!