
Benedek-Huszár János, Barót immár RMDSZ-es polgármestere. Archív
Fotó: Beliczay László
Benedek-Huszár János polgármester az RMDSZ színeiben irányítja Barót városát csütörtöktől – jelentette be Tamás Sándor Kovászna megyei tanácselnök az erdővidéki városba kihelyezett tanácsülést követő megyeinfón.
2023. március 09., 19:462023. március 09., 19:46
2023. március 10., 08:302023. március 10., 08:30
Nemcsak belépett az RMDSZ-be, hanem Tamás Sándor szerint szerint Benedek Huszár János döntése által
„Harminchárom éve nem volt a mostanihoz hasonló helyzet Erdővidék központjában, amikor is
az önkormányzat élén RMDSZ-es polgármester áll,
békés többség határozza meg a városi tanácsot,
a megyei képviselő-testület is RMDSZ-többséggel bír,
a térséget RMDSZ-es politikus képviseli a bukaresti parlamentben, ahol a szövetségnek szava van, és tagja a kormánynak is.
Ez a konstelláció az igazi fejlődés útjára viheti a térséget, de ez nem megy magától, ehhez tervek kellenek, és jó sok munka szükséges hozzá” – adott hangot bizakodásának Tamás Sándor.
Benedek-Huszár János elmondta, ötven évnyi függetlenségét adta fel, de Barót és Erdővidék jövője, a „helyi fejlesztési lehetőségek kimaxolása” érdekében ítélte szükségesnek meghozni ezt a döntést. Emlékeztetett,
Benedek-Huszár János 2004 és 2007 között Sepsiillyefalva polgármestere is volt, de akkor lemondott tisztségéről, mert egyéves futamidejű PHARE-projektet kívánt menedzselni. 2020-ban utcahosszal nyerte meg a választást Baróton.

A Baróti Városi Kórházat érintő beruházás érdekében társult Kovászna Megye Tanácsa és Barót önkormányzata – erről döntött a megyei tanács csütörtöki kihelyezett ülésén, amelyről közleményt küldtek szerkesztőségünknek.
A Richter-skála szerint 3,2-es erősségű földrengés történt pénteken 19 óra 31 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az energiabiztonságról egyeztetett pénteken Nicușor Dan államelnök ukrán hivatali kollégájával. Erről Volodimir Zelenszkij számolt be péntek este a Facebook-oldalán.
A kabinet pénteken határozattal módosította a pirotechnikai termékek forgalomba hozatalának feltételeit, drasztikusan korlátozva a balesetveszélyes termékekhez való hozzáférést.
Az Európai Bizottság (EB) pénteken úgy döntött, hogy bepereli Romániát az Európai Unió Bíróságán, mert nem alkalmazta helyesen a hulladéklerakókról szóló 1999/31/EK irányelvet és az azt módosító 2018/850 direktívát.
Kivonultak az elégedetlen adófizetők szombaton Csíkszereda főterére, hogy így jelezzék: tiltakoznak a magas adók ellen. Ez már a második megmozdulás a hargitai megyeszékhelyen a szerdai „flash-mob” után.
Kemény fagyra, ónos esőre és hófúvásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Vasárnaptól Székelyföldön is rendkívül hideg időre van kilátás.
Életének 79. évében elhunyt Fenyő Miklós eMeRTon-díjas magyar előadóművész, dalszerző, szövegíró, rock and roll énekes, zenekarvezető, billentyűs.
71 éves korában elhunyt pénteken Catherine O’Hara a Reszkessetek betörők, Beetlejuice, Wyayy Earp, Schitt$ Creek és a The Last of Us színésznője. Halálának oka egyelőre még nem ismert.
A csenei gyerekgyilkosságban érintett 13 éves fiú szüleitől megvonták a szülői jogokat, és a kiskorút a Temes megyei Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (DGASPC) képviselői elvitték a családjától.
Méltánytalan a valóban betegszabadságra szorulókkal szemben, hogy ennek első napját nem fizetik, de szükség van az intézkedésre, mert a hatóságok „elvesztették az ellenőrzést” a fiktív betegszabadságok felett – véli az egészségügyi miniszter.
2 hozzászólás