
Fotó: Tófalvi Ernő
Először tűzoltópalackkal próbálta oltani a hargitafürdői lakástüzet az egyik helybéli önkéntes tűzoltó, majd társait is riasztva közösen nyújtottak segítséget. Mire a hivatásos tűzoltók Csíkszeredából kiértek a helyszínre, az önkéntesek javarészt már eloltották a lángokat, amelyet a lakástulajdonos okozott.
2023. január 14., 19:582023. január 14., 19:58
2023. január 14., 22:242023. január 14., 22:24
Egy tömbház felső emeltén szombat délután keletkezett tűzhöz a szomszédban lakó önkéntes tűzoltó ért oda elsőként, akinek a nagy füst hívta fel a figyelmét a bajra. Mint Tófalvi Ernő, az önkéntes tűzoltóegység vezetője a Székelyhonnak elmondta: a társuk, aki elsőként odaért,
Mikor látta, hogy nagy a baj, értesítette társait. Egyikük betette a személygépkocsijába a locsolótömlőket, és a helyszínre érkezve a közeli tűzcsapra csatlakoztatták azokat, így kezdték meg az oltást.

Tűz ütött ki egy hargitafürdői tömbházlakásban, ám a lakóknak időben sikerült kimenekülniük az épületből, így senki sem sérült meg a szombat délutáni tűzeset során. A tüzet az előzetes vizsgálatok szerint szándékosan okozta a lakástulajdonos.
„Ez volt az első bevetésünk. Nagy szerencsénk volt azzal, hogy a csíkszeredai polgármesteri hivataltól Bőjte Józseffel együtt
Ezért most pontosan tudtuk, hogy mit kell tenni, tudtunk segíteni” – számolt be Tófalvi, kiemelve, hogy vészhelyzetben gyorsan kell cselekedni.
„Mire kiértek a hivatásos tűzoltók, a lakástűz el volt oltva. Ha nem vagyunk ott és nem tudjuk hogyan segítsünk, az egész tömbház leéghetett volna, családok maradtak volna otthon nélkül” – fogalmazott a helyi önkéntes tűzoltók vezetője.
Fotó: Tófalvi Ernő
Tófalvi Ernőtől megtudtuk, hogy az elmúlt években még két tűzeset volt Hargitafürdőn, amikor a hivatásos tűzoltók több mint egy óra alatt értek ki, most modernebb bevetési járműveik vannak, azért tudtak hamarabb a helyszínre érni. Az önkéntesek parancsnoka arról is beszélt, hogy
Beszélt arról is, hogy több mint két éve adományba kaptak egy csaknem 20 ezer euró értékű tűzoltóautót, azonban mivel nem áll rendelkezésükre tűzoltószertár, így nem tudják a településen tartani és használni. Reményét fejezte ki, hogy hamarosan ez a gond megoldódik, és akkor még hatékonyabban tudnak segíteni, menteni tűzesetkor.
Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere az eset kapcsán elmondta, hogy ez az eset is megmutatta, hogy szükség van Hargitafürdőn tűzoltószertárra, amit terveznek megvalósítani, és minden eszközzel felszerelik majd az ottani önkéntes tűzoltókat.
Jelentősen lehűl az idő a következő három napban, az ország nagy részén mérsékelt esőzések várhatók, a hegyekben pedig vegyes csapadékra is számítani lehet – figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat az április 20–23. közötti előrejelzésében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vezetőtestülete hétfő reggeli online ülésén döntött a belső konzultáció kérdésének végső formájáról; az erre adott válaszok eredménye alapján eldönti, hogy megvonja-e a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Radu Miruță védelmi miniszter szerint a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) felkészült az előrehozott választások eshetőségére is, a reformokról való lemondás feladást jelentene.
A Román Lottótársaság által szervezett Joker-játék történetének legnagyobb összegét nyerték meg a vasárnapi sorsoláson, amelynek értéke 65 969 447,56 lej, (több mint 12,93 millió euró).
A Tisza Forsthoffer Ágnest jelöli az Országgyűlés elnökének – közölte Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
Ilie Bolojan kormányfő, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke kijelentette, ha a szociáldemokraták kilépnek a kormányból, elrendeli a PSD által kormányzati tisztségekbe javasolt személyek leváltását.
Több fiatal is egy körhinta típusú, magasított berendezésben rekedt vasárnapról hétfőre virradó éjjel egy karánsebesi élményparkban.
Hétfőn dönt a Szociáldemokrata Párt (PSD) arról, hogy megvonja-e a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Többszáz jogosítványt vontak be az elmúlt 24 órában országszerte, többek között gyorshajtás és ittasvezetés miatt – derül ki a rendőrség vasárnapi közleményéből.
Ellenőrizni fogják a fogyatékossággal élő személyeket is foglalkoztató úgynevezett védett egységeket, az intézkedést Florin Manole munkaügyi miniszter rendelte el.
szóljon hozzá!