
Úgy tűnik, nem tanulnak a Képviselőházban a saját hibájukból. Archív
Fotó: Mihai Poziumschi/Agerpres
A képviselőház szociáldemokrata (PSD) elnöke, Daniel Suciu szerint a december 21-e utáni parlamenti erőviszonyok lehetővé teszik, hogy az európai elköteleződésű pártok a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nélkül is kormányt alakítsanak.
2024. december 16., 16:472024. december 16., 16:47
2024. december 16., 16:512024. december 16., 16:51
A parlamentben nyilatkozó politikust a koalíciós tárgyalások jelenlegi állásáról kérdezték hétfőn a újságírók. Suciu elmondta, hogy a felek előbb a kormányprogramról egyeztetnek, amelynek néhány fejezetét már sikerült is lezárni. Beszámolója szerint az USR képviselői további költségvetési adatokat várnak a pénzügyminisztertől, hogy a számok ismeretében folytassák a tárgyalásokat.
A képviselőház elnöke szerint a jövő évi költségvetés vázlata már elkészült, a számokat pedig nemcsak az USR, hanem az intézmények és a helyi önkormányzatok is szeretnék mielőbb megismerni – írja az Agerpres hírügynökség.
Suciu személyes véleményként elmondta, hogy „rendkívül kontraproduktívnak” tartja az USR politikusainak magatartását.
A kormányprogramról szóló hétfő délelőtti koalíciós tárgyalások után az USR-t képviselő Cristian Ghinea volt miniszter a sajtónak elmondta: a korábbi ígéretekkel ellentétben a találkozón pénzügyminiszter nem mutatta be a jövő évi költségvetés vázlatát. Ehelyett
Közben az USR nem mond le arról, hogy Elena Lasconi legyen az államfőjelöltje – jelentette ki hétfőn Cristian Ghinea. Az USR politikusát egyebek mellett arról faggatták az újságírók, hogy támogatnák-e Nicuşor Dant, ha a jelenlegi bukaresti főpolgármester függetlenként indulna az elnökválasztáson.
– válaszolta Ghinea. Hozzátette, nincs tudomása olyan párton belüli csoportól, amelyik inkább Nicuşor Dant támogatná.
Ghinea párttársa, Claudiu Năsui rámutatott, hogy az USR számára egyelőre a jövő évi költségvetés a legfontosabb, az államfőjelöltről még nem tárgyaltak.
Villanyoszlop dőlt az úttestre a Gyilkos-tónál, Székelykeresztúr környékén pedig közel 2817 fogyasztó maradt áram nélkül a heves széllökések és az esőzések miatt hétfőn este – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Idén októberben 11 százalékkal több új járművet helyeztek forgalomba Romániában, mint 2024 azonos hónapjában.
Nicușor Dan államfő november 24-ére összehívta a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését, amelynek napirendjén a nemzetbiztonsági stratégia, valamint a kábítószer-kereskedelem és -fogyasztás megelőzése szerepelt.
A Tulcea megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) több mint 10 járművet biztosított azoknak, akiknek el kell hagyniuk az Ukrajnával határos Ceatalchioi települést, de evakuálásuk nehezen halad, mert az emberek nem akarják elhagyni az otthonukat.
Emberközelben szeretne maradni az RMDSZ, ezért a politikusai Háromszék-szerte is fogadóórákat tartanak, hogy bárki elmondhassa panaszát, meglátását. Az elhangzottak alapján problématérkép készül, amely meghatározza a következő időszak munkájának fókuszát.
Hit, remény és rajzfilm címmel nyílik kiállítás Jankovics Marcell Kossuth-díjas filmrendező és grafikusművész munkáiból csütörtökön a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeumban.
Călin Georgescu hétfőn megjelent a bukaresti ítélőtáblánál annak a büntetőperének az előkészítő ülésén, amelyben Horațiu Potra zsoldosaival együtt alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Első alkalommal, hagyományteremtő szándékkal szervezte meg a Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház november 17-én, a koraszülöttek világnapján az idő előtt világra jött babák és szüleik találkozóját.
Ilie Bolojan kormányfő hétfőn kijelentette, hogy a jövő évi költségvetés tervezetének összeállítása nagy valószínűséggel januárra tolódik.
Ingadozó hőmérsékleti értékekre és szinte minden nap csapadékra lehet számítani a következő két hétben az egész országban – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közzétett, november 17–30. időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
szóljon hozzá!