
Megszavazta a gyergyószentmiklósi képviselő-testület két iskola költségvetési többletének felhasználását
Fotó: Hegyi Zsuzsánna
Öt percet tartó rendkívüli tanácsülésen hagyták jóvá két gyergyószentmiklósi tanintézmény múlt évről származó költségvetési többletének felhasználását.
2020. január 13., 16:382020. január 13., 16:38
2020. január 13., 17:382020. január 13., 17:38
Mindössze egy napirendje volt a hétfői rendkívüli tanácsülésnek Gyergyószentmiklóson. Nagy Zoltán polgármester előterjesztésében elmondta,
ehhez szükséges a testület jóváhagyása. A Salamon Ernő Gimnázium közel 176 ezer lejt, a Batthyány Ignác Technikai Kollégium pedig több mint 8500 lejt szeretne felhasználni a múlt évről maradt költségvetési többletként. Ezek egyébként saját jövedelemből származó tételek. A szakbizottságok elfogadásra javasolták a tervezetet, a testület pedig megszavazta.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki fokozott légköri instabilitás miatt a meteorológusok pénteken.
Életének 83. évében elhunyt Szilágyi Tibor Kossuth-díjas színművész – tudatta felesége pénteken az MTI-vel.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
szóljon hozzá!