
Gyergyószentmiklóson is biztosított lesz a várakozós adventi hangulat az elkövetkező napokban. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Miénk az ünnep! címmel ötnapos karácsonyi vásárt és rendezvényeket szerveznek advent utolsó vasárnapjától Gyergyószentmiklós főterén. Családias hangulatú programokat kínálnak, kora délutánonként énekes, zenés műsorral várják a városlakókat, a gyerekeknek pedig lesz Mikulásvonat és körhinta. Amennyiben a járványügyi szabályok engedik, tűzijátékkal, koncerttel egybekötött szabadtéri szilvesztert is rendeznek.
2021. december 14., 13:272021. december 14., 13:27
2021. december 14., 17:072021. december 14., 17:07
Hagyományteremtő szándékkal szervez ötnapos karácsonyváró programot Gyergyószentmiklós önkormányzata a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központtal közösen. A cél, hogy az ünnep előtti napokban színesítsék a közösségi életet.
Az ünnepre való ráhangolódást segítő programkínálat három kategóriából áll:
A kulturális programok minden nap 17 óra 30 perckor kezdődnek. December 20-án hétfőn a Glory Dicsőítő Zenekar, kedden a Szent Miklós Plébánia Pacsirták csoportja, szerdán a Salamons Jam Orchestra, csütörtökön pedig a református gyülekezet segít az ünnepre való hangolódásban – részletezte Fórika Sebestyén, a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ igazgatója. A kézműves vásár kínálatában sült gesztenye, forralt bor, mézeskalács is szerepel majd. A Mikulásvonat szerdán és csütörtökön 10 és 18 óra között félóránként indul a Gyergyószentmiklósi Művelődési Ház elől.
A sétavonatozás időtartalma 25-30 perc, felszállással-leszállással, fényképezkedéssel. Előzetes helyfoglalás szükséges ide kattintva. A vonatozás 2 év alattiaknak ingyenes, 10 évnél kisebbeknek 10 lej, a nagyobbaknak és a felnőtteknek pedig 15 lej.
A Miénk az ünnep karácsonyváró programsorozat vasárnap, az utolsó adventi gyertyagyújtással veszi majd kezdetét, amelyen igerészt olvas György Balázs római katolikus kisegítő lelkész, igét hirdet Dávid György főesperes, imát mond Fülöp Zsombor segédlelkész, közreműködnek a Szent István templomi közösség gyerekei és a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
Több Maros megyei településen is lakóházakban és gazdasági melléképületekben keletkezett tűz szombatra virradóra. A tűzoltók minden esetben gyorsan beavatkoztak, személyi sérülés sehol sem történt.
Enyhén melegebb időjárásunk lesz az ilyenkor megszokottnál egészen év végéig, beleértve a karácsonyt is. A négyhetes előrejelzés szerint majd januártól térhetünk vissza a megszokott hőmérsékleti tartományokba.
Köszönetet mondott pénteken a Facebook-oldalán a bukaresti ítélőtábla vezetőségével szembeszálló Raluca Moroșanu mindazoknak, akik támogatják őt és a Recorder dokumentumfilmjében megszólaló Laurențiu Beșu bírót.
A legfrissebb tanulmány szerint Romániának a legnagyobb a medveállománya Európában, 10 600 és 12 700 közötti a barnamedvék száma az országban – számolt be pénteki brassói sajtótájékoztatóján a környezetvédelmi miniszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken megtekintette az észak-erdélyi (A3-as) autópálya két Bihar megyei szakaszának – a 26,35 kilométeres Berettyószéplak–Bisztraterebes és a 28,5 kilométeres Bisztraterebes–Bihar – munkálatait.
Újabb leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron – nyilatkozta pénteken az Agerpresnek a Kolozs Megyei Közegészségügyi Igazgatóság vezetője. Dr. Corina Criste elmondta, hogy a fertőzött személy kezelésre szorul, de a kilétét nem részletezte.
Romániában is kimutatták a H3N2 influenzavariáns több országban terjedő K alvariánsát – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
szóljon hozzá!