
Forrás: Országos Nyugdíjpénztár (az adatok a 2019 júliusi állapotokat tükrözik) Infografika: Tóth Szilárd
Szeptember elsejei határidővel ötmillió romániai nyugdíjas juttatása emelkedik, átlagosan 15 százalékkal. Az intézkedés a parlament által június végén megszavazott nyugdíjtörvény egyik eleme, amelynek megfelelően 1100 lejről 1265 lejre emelkedik a nyugdíjpont értéke.
2019. szeptember 02., 14:202019. szeptember 02., 14:20
Marius Budăi munkaügyi miniszter a Mediafax hírügynökségnek nyilatkozva kijelentette:
Budăi hozzátette, a megemelt juttatásokat tartalmazó nyugdíjszelvényeket már kinyomtatták, az állami postának már továbbították a szükséges források egy részét, hétfőtől pedig indul az emelt nyugdíjak kézbesítése. A munkaügyi miniszter közölte azt is, hogy
Az ellenzék és Klaus Johannis államfő már korábban arra figyelmeztetett, hogy a balliberális kormány által elfogadott nyugdíjemelési ütemtervre – amely idén és jövőre 33 milliárd lejes költségvetési többletkiadást feltételez – nincs fedezet a büdzsében. Az először tavaly decemberben elfogadott, a taláros testület által alkotmányellenesnek nyilvánított, majd a parlamentben másodszor júniusban megszavazott nyugdíjtörvény értelmében a következő két évben mintegy 70 százalékkal nőnek az öregségi járandóságok. A most szeptemberi 15 százalékos emelésen túlmenően lényeges növekedés várható jövő ilyenkor, amikor a nyugdíjpont értéke eléri az 1775 lejt. Ez azt jelenti, hogy
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
szóljon hozzá!