
Képünk illusztráció
Fotó: Máthé Zoltán/MTI
4841 új fertőzöttet azonosítottak Romániában, az elmúlt 24 órában a Stratégiai Kommunikációs Csoport adatai szerint. Az elvégzett tesztek 15,3 százaléka bizonyult pozitívnak, a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma 96-tal emelkedett.
2021. január 08., 13:592021. január 08., 13:59
2021. január 08., 14:272021. január 08., 14:27
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 5434 (+38) | Országos | 663 779 (+4841) |
| Kovászna | 5198 (+46) | Elhunyt | 16 506 (+96) |
| Maros | 15 526 (+82) | Gyógyult | 595 007 (+3411) |
4841 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában az elmúlt 24 órában, az új esetekkel 663 779-re nőtt a járvány kezdete óta regisztrált fertőzöttek száma. Ezt megelőzően csütörtökön 4951-gyel, szerdán 5719-cel, kedden 4729-cel, hétfőn 3130-cal, vasárnap 3034-gyel, szombaton 1194-gyel, múlt pénteken 3938-cal emelkedett az újonnan azonosított betegek száma Romániában.
Eddig 4,97 millió koronavírusteszt eredményét dolgozták fel az országban, ebből 31 592-őt az elmúlt 24 órában. Egy nap alatt 96, koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés (60 férfi és 36 nő), ezzel 16 506-ra emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma. Intenzív osztályon 1100 személyt kezelnek. 595 007 pácienst gyógyultnak nyilvánítottak, ez 3411 új gyógyultat jelent.
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 0,52;
Maros megyében 1,32;
míg Kovászna megyében 1,06 ezrelék.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
Nicușor Dan kedden kijelentette, hogy fennáll az előre hozott választások lehetősége, de szerinte ezt a forgatókönyvet el kellene kerülni, mert nem hozna jelentős változást a politikai erőviszonyokban, és fenntartaná a jelenlegi patthelyzetet.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
szóljon hozzá!