
A víkendtelepi vendégházban idén tavasszal nem ingyen miccset és sört, hanem oltást adnak
Fotó: Haáz Vince
Öt új oltóközpont nyílik február 15-től Maros megyében, ahol kizárólag az AstraZeneca-vakcinát fogják beadni a jelentkezőknek.
2021. február 09., 16:542021. február 09., 16:54
Marosvásárhelyen kettő, Nyárádtőn, Nagysármáson és Radnóton egy-egy oltási központot nyitnak meg február 15-től – tudta meg a Marosvásárhelyi Rádió román szerkesztősége a Maros Megyei Közegészségügyi Igazgatóság vezetőjétől, Iuliu Moldovantól.
Az illetékes elmondta, Marosvásárhelyen a polgármesteri hivatal víkendtelepi vendégházában berendezett központ lesz elérhető, ahol napi 120 személy kaphatja meg a koronavírus elleni védőoltást. Az új központokban kizárólag az AstraZeneca által kifejlesztett vakcinát adják be az 55 évnél fiatalabb krónikus betegeknek és a fontos ágazatokban dolgozó személyeknek. Ezekre a helyekre február 10-től, szerdától lehet programálni, az első jelentkezőket február 15-én oltják be.
A Maros megyei prefektúra keddi jelentése szerint az elmúlt huszonnégy órában Maros megyében 19 új koronavírusos esetet azonosítottak, így a fertőzöttek száma elérte a 17 131-et. Kórházban kezelnek 216 személyt, otthonában gyógyul 78 személy, teszteredményére vár koronavírusos tünetekkel, kórházban 31 személy. A fertőzéssel összefüggésbe hozott halálesetek száma az elmúlt 24 órában nem nőtt Maros megyében.
Kijött az első előzetes a Warner-nél készülő Harry Potter-sorozathoz, ami J. K. Rowling világhírű varázslótanoncos regényeit dolgozza fel újra, a 2000-es években készült filmek után.
Székelyföld-szerte számos ponton nyújtanak segítséget a levélszavazatok pontos kitöltésében és annak leadásában. Összegyűjtöttük, a székelyföldi városokban hol adhatja le szavazatát, hogy időben célba érjen.
Negyven férőhelyes, konyhával és egészségügyi helyiséggel is rendelkező bölcsődét adtak át a közösségnek szerdán délután Korondon. A felszólalók a „legkisebbek” biztonságos nevelésének fontosságát hangsúlyozták, ami a megmaradásunk alapja.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) kézzelfogható eredményeket ért el az adócsalás elleni küzdelemben és a költségvetési tartozások behajtásában, amit az áfabevételek 12,9 százalékos növekedése is jelez – jelentette ki a pénzügyminiszter.
Az üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségirendelet-tervezet nem a lakosságot, hanem a válságon nyerészkedő gazdasági szereplőket védi – állapította meg szerdai közleményében az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
Kelemen Hunor szerint nincs alternatívája a PSD, PNL, USR, RMDSZ és a nemzeti kisebbségek alkotta jelenlegi kormánykoalíciónak.
Sorin Grindeanu, a képviselőház elnöke szerdán kijelentette, hogy a kormánynak mielőbb mérsékelnie kell az üzemanyagár-emelkedés hatásait.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerdán bejelentette, hogy jövő héten közvitára bocsátják a kórházi alkalmazottak munkaidejének megszervezését szabályozó miniszteri rendelet módosítását.
Tíz lej fölé emelkedett szinte minden kútnál a gázolaj literenként ára szerdán, ennek apropóján lapoztuk fel a fotóarchívumunkat, hogy milyen árak kerülnek elő a múltból.
A szakszervezetek szerint a kormány csak „mímeli” a társadalmi partnerekkel való konzultációt az energiaválság ügyében, ezért nem vesznek részt a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács szerdára meghirdetett ülésén.
szóljon hozzá!