
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Közúti baleset történt Hollósarka közelében pénteken délután, öt személy könnyebb sérüléseket szenvedett. A helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a mentőegységek – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
2022. július 29., 20:052022. július 29., 20:05
2022. július 29., 20:202022. július 29., 20:20
Közúti baleset történt a Gyergyóholló községhez tartozó Hollósarka közelében pénteken délután, öt személy könnyebb sérüléseket szenvedett – adta hírül gyorsjelentésében a Hargita megyei tűzoltóság.
Két személygépkocsi ütközött össze a 15-ös országúton a Hargita megyei Hollósarka közelében. A helyszínre kiszállt a rohammentőszolgálat (SMURD) egy esetkocsival, illetve a Hargita Megyei Mentőszolgálat borszéki egysége is egy mentőautóval.
Mint a helyszínen kiderült, a baleset során öt személy szenvedett enyhébb sérüléseket, helyszíni ellátásukat követően mindannyiukat kórházba kellett szállítani orvosi vizsgálatra, így egy további rohammentő, valamint egy mentőautó is a már helyszínen lévők segítségére sietett Maroshévízről.
Kitölthetik a középiskolai felvételi jelentkezési lapokat a nyolcadikosok július 13. és 20. között, majd július 22-én számítógépes elosztással dől el, ki melyik kilencedik osztályba jut be. Az iratkozás július 23. és 28. között lesz.
Beszűkültek a készpénzes számlafizetési lehetőségek az utóbbi hónapokban, miután több üzletben megszűnt a PayPointon keresztüli befizetés. A változás leginkább azokat érinti hátrányosan, akik nem használnak bankkártyát, internetes szolgáltatásokat.
A Nicușor Dan államelnök által hétfőn kihirdetett és jövő évtől hatályos törvény értelmében az 1990. június 13-15-i bányászjárás áldozatai havi 5000 lej kártérítésre, ingyenes orvosi ellátásra és kezelésekre jogosultak.
Több személyt kellett megelőzési céllal kimenekíteni egy székelyudvarhelyi tömbházból hétfőn délután, miután lángok csaptak fel az egyik lakrész konyhájában. A tűz anyagi kárral járt – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartott délelőtti egyeztetéseken „tűzszüneti” kormány megalakítására tett javaslatot, figyelembe véve, hogy lehetetlen jelenleg egy „kényelmes parlamenti többség” létrehozása.
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Két román állampolgárságú hegymászó életét vesztette az olaszországi Gran Paradiso-hegységben, miután egy gleccserszakadékba zuhantak – jelentették be hétfőn az olasz hegyimentők az ANSA hírügynökség szerint.
Hat medve ijesztett rá kilenc román, magyar és ausztrál nemzetiségű turistára hétfőn délután a Gyimesfelsőlok területén lévő széphavasi Szentlélek-kápolnánál – tájékoztat a Hargita Megyei Csendőr-főkapitányság.
Marosvásárhelyen a szálló por az egyik legnagyobb légszennyezési tényező, a szakemberek szerint pedig télen nagyobb gondot okoz, mint nyáron. Korlátozásokkal, az alternatív közlekedés népszerűsítésével és hőszigetelésekkel lehetne javítani a helyzeten.
A 17. alaptörvény-módosítás nem akar embereket megalázni, éppen ellenkezőleg egy megalázott nemzet becsületét akarja és fogja visszaadni – mondta Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlésben.
szóljon hozzá!