Fotó: Haáz Vince
Március elsejétől megszünteti tevékenységét két marosvásárhelyi oltóközpont, emellett a marosludasi, dédai és a görgényszentimrei központok tevékenységét is szüneteltetik az alacsony érdeklődés miatt. Összesen 13 oltóközpont marad megyeszerte, de azok is csökkentett programmal működnek.
2022. február 28., 18:302022. február 28., 18:30
A Maros Megyei Prefektusi Hivatal tájékoztatása szerint márciustól megváltozott programmal fogadják a lakosokat a megyei oltóközpontok. Kevesebb helyszínen és kisebb időintervallumban működnek majd az oltóközpontok. Az intézkedést az Egészségügyi Minisztérium döntése alapján hozták meg arra hivatkozva, hogy megcsappant a lakosság oltás iránti érdeklődése.
Öt létesítményt be is zárnak. Marosvásárhelyen a Polgármesteri Hivatal víkendtelepi vendégházában és az Ifjúsági Szálloda helyén berendezett központokat számolják fel. Két helyen oltanak továbbra is: a Shopping Cityben és a Mihai Eminescu Ifjúsági Házban. Maros megyében is történnek változások: márciustól bezárják
Van, ahol egy héten csak két napot nyitnak pár órára, vasárnap sehol sem fogadják az oltakozni vágyókat.
Szászrégenben hétfőn, kedden, csütörtökön és pénteken délután, 14 és 20 óra között lehet jelentkezni oltásra, Segesváron ugyanezen az órákban hétfőtől csütörtökig. Dicsőszentmártonban hétfőn, kedden, csütörtökön és pénteken 9 és 15 óra között oltanak, Radnóton hétfőn, szerdán, pénteken és szombaton 8 és 14 óra között. Nagysármáson két nap vannak nyitva: kedden és szombaton 8 és 14 óra között, Nyárádtőn is ugyanez a délutáni program van hétfőn, szerdán, csütörtökön és pénteken. Marosszentgyörgyön csak két nap lehet vakcinát igényelni, kedden és csütörtökön délután. Nyárádszeredában pedig három nap van nyitva az oltóközpont: hétfőn, szerdán és pénteken 8 és 14 óra között, Marosszentkirályon kedden és szerdán, valamint pénteken és szombaton, Erdőszentgyörgyön hétfőn, szerdán, szombaton, Szovátán pedig hétfőn és szombaton – mind délelőtti program 8 és 14 óra között.
A román kormány csütörtöki ülésén nemzeti jelentőségű projektté nyilvánította a Magyarország felé vezető és a nyugati országrész ellátásában fontos szerepet játszó, Temesrékás (Recaș) és Újpanád (Horia) közötti új földgázvezeték megépítését.
Daniel David tanügyminiszter az ösztöndíjakkal kapcsolatban kijelentette: megkezdte a tárgyalásokat az európai alapokért felelős miniszterrel annak érdekében, hogy az egyetemi lemorzsolódás megelőzésére irányuló programba forrásokat csoportosítsanak át.
Sepsiszentgyörgy tanintézményei évtizedekre meghatározó felújításokon esnek át, melyek összértéke meghaladja a 100 millió eurót. Antal Árpád polgármester szerint ezek a fejlesztések fél évszázadra fogják megoldani az oktatási infrastruktúra problémáit.
Két és fél év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte jogerősen csütörtökön a bukaresti táblabíróság a szexuális erőszakkal vádolt Visarion Alexa ortodox pópát.
Jóval a megengedett sebesség felett, 109 km/órával száguldott településen belül a Mehedinți megyei rendőrség vezetője szolgálati autójával, és nem volt küldetésen – hozta nyilvánosságra az esetet az Europol szakszervezet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök csütörtökön kijelentette, hogy véleménye szerint legalább még hat hónapig meg kell tartani az alapélelmiszerek árréssapkáját, mert „az embereknek érezniük kell, hogy védelmezik őket”.
Akár több ezer lejes bírságra is számíthatnak azok az állattartók, akik közterületen hagyják magukra állataikat, vagy elmulasztják kedvenceik ivartalanítását és chipezését.
Az Európai Unióban és az euróövezetben egyaránt enyhén csökkent az építőipari termelés volumene júliusban az előző hónaphoz képest, és a tagállamok közül Románia építőipara teljesített a legjobban.
Négyszáz rögzített sebességmérő kamera telepítését irányozta elő a romániai utakon a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR), de a projekt pénzhiány miatt késik. Eredetileg idén nyárra kellett volna felszerelni.
A magánszemélyek szeptember 30-tól igényelhetnek állami támogatást új gépkocsi vásárlásra a roncsautóprogram keretében – jelentette be csütörtökön a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
szóljon hozzá!