
A város több részén épülhetnének szociális lakások, ha lesz terület. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Miután felajánlások hiányában nem tudott telket vásárolni a csíkszeredai önkormányzat szociális lakások építésére, közelebbről új megoldással próbálkoznak. Öt különböző helyszínen vásárolnának kisebb területet, ahol felépülhetnének azok a lakóházak, amelyeket egy kolozsvári egyesület ígért.
2022. június 12., 09:172022. június 12., 09:17
Közel egy éve, hogy elkészült egy célszerűségi tanulmány, amelynek alapján a csíkszeredai önkormányzat beltelket vásárolhat szociális lakások építése céljából a nehéz helyzetbe került, lakhatási lehetőség nélkül maradt családok, személyek elhelyezésére, mint például a tűzkárosult csíksomlyói roma családok. Ahogy ezt korábban bejelentették, és a tanulmány is bemutatja,
A tanulmány azt is meghatározta, hogy az erre a célra szánt telek a Hargita, Hajnal utcákban, illetve a Rét utcának a Hargita utca és a vasútvonal közötti részén lehet. Miután úgy telt el fél év, hogy egyetlen felajánlás sem érkezett eladó területről, újra kellett gondolni az elképzelést, de ez mostanig még nem vált nyilvánossá.
Korodi Attila polgármestertől érdeklődtünk a helyzettel kapcsolatban, aki elmondta, nemsokára, már a júniusi tanácsülésen a döntéshozó testület elé kerül a célszerűségi tanulmány egy módosított változata, miután egyeztettek a szakemberekkel. Ennek értelmében nem egy, hanem
Megkérdeztük a városvezetőt arról is, hogy érvényes-e még a kolozsváriak ajánlata. Korodi szerint igen, de ennek van egy időbeli vonzata, és ha meglesznek a szükséges területek, akkor derül ki, hogy valóban biztosítják-e az ingatlanok felépítését. „De ettől függetlenül nekünk muszáj ezt végigcsinálni, mert szociális lakásokra szükség van” – érvelt.
A bukaresti katonai törvényszék a csendőrségi vezetőket a vádak alól felmentő ítéletet hozott hétfőn a 2018. augusztus 10-i fővárosi tüntetés ügyében.
A munkaképes korú, azaz a 15 és 64 év közötti lakosság foglalkoztatási aránya 62,6 százalékon stagnált az idei első negyedévben, míg a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal 6,5 százalékra nőtt 2025 utolsó három hónapjához képest.
Országos akcióhoz csatlakozva június 15. és 21. között fokozott közúti ellenőrzéseket végeznek a rendőrök, elsősorban az ittas vagy tudatmódosító szer alatt álló sofőrök kiszűrésére.
Egy 56 éves férfi fulladt vasárnap a Fekete-tengerbe, Mamaia üdülőhelyen. Kiemelték a vízből és megpróbálták újraéleszteni, de eredménytelenül.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök mindenekelőtt párttársainak támogatására számít az új kormány megalakításakor, és nem abból indul ki, hogy két táborra szakad a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Fokozatosan növekszik a környezetvédelmi panaszok száma Hargita megyében, ami elsőre a lakosság környezettudatosságának erősödésére utal. A valóság azonban kissé árnyaltabb és lehangolóbb is: a háttérben sokszor szomszédok közti konfliktusok állnak.
Nem használhatóak hétfőn reggel Csíkszeredában a Temesvári sugárút egy részének parkolói szenzortelepítési munkálatok miatt – tájékoztat a parkolást felügyelő Csíki Trans. Kft.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
6 hozzászólás