
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Az Európai Unió rászoruló személyeket támogató operatív programjának részeként megérkeztek múlt héten Gyergyószentmiklósra az élelmiszer- és higiéniai csomagok. Szerdától, munkanapokon 12 és 14 óra között osztják a támogatást a régi kórház épületénél.
2021. szeptember 07., 15:332021. szeptember 07., 15:33
2021. szeptember 07., 18:002021. szeptember 07., 18:00
Az élelmiszer, valamint higiéniai szereket tartalmazó csomagok osztását szeptember 8-án, szerdán kezdik el – tájékoztatott Hegyi Zsuzsanna, az önkormányzat sajtószóvivője.
A törvényes előírások szerint a csomagokat a 2001/416-os törvény alapján a szociális segélyben, valamint a 2010/277-es törvény alapján a családi pótlékban részesülők kapják meg.
„A csomagokat munkanapokon 12 és 14 óra között osztják a régi kórház épületénél. Minden jogosult kap mindkét támogatásból, tehát kérjük, hogy családonként csak egy személy jöjjön átvenni azt.
A csomagosztás nem egynapos lesz, hanem mindaddig tart, amíg a jogosultak mindegyike átveszi a támogatást” – hangsúlyozta a sajtószóvivő, aki elmondta, hogy a helyszínen be kell tartani a hatályos járványügyi rendelkezéseket, kötelező a távolságtartást, a fedett részen a maszkviselést.
A helyszínt a helyi rendőrök is felügyelik majd.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Vízzel locsolják az elefántot, naponta többször utántöltik az itatókat, mindenhol árnyékos helyet is biztosítanak – a kánikulában fokozottan odafigyelnek az állatokra a marosvásárhelyi állatkertben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Románia államadóssága 2026-ban a GDP 61,6 százalékára, 2027-ben 63,4 százalékára emelkedhet, 2036-ra pedig megközelítheti a GDP 90 százalékát – derül ki az Európai Bizottság szerdán közzétett 2026-os konvergencia-jelentéséből.
A pártok vállalták, hogy csütörtökön egyeztetnek egy kisebbségi kormány támogatásának feltételeiről, és pénteken ismertetik a következtetéseiket – jelentette ki szerda este egy kolozsvári sajtóeseményen Nicușor Dan.
Legalább 32 ember meghalt, mintegy 700-an pedig megsérültek azt követően, hogy szerdán két rendkívül erős földrengés rázta meg Venezuelát. A rengések jelentős pusztítást okoztak, a hatóságok szerint az áldozatok száma drasztikusan emelkedni fog.
Operettekkel, óratorony koncerttel kezdődnek csütörtökön a 29. Marosvásárhelyi Napok, amely vasárnapig számos érdekes programot kínál az érdeklődőknek. Forgalomkorlátozásra is számítani kell a rendezvény miatt.
szóljon hozzá!