
2019-ben készült el a forrásház látványterve
Fotó: Equartis Architects Kft
Fél év áll a kivitelező rendelkezésére, hogy felépítse a csíkszeredai központi parkba tervezett kupolás forrásházat. A kivitelezésre a kezdési parancsot hétfőn adta ki a beruházó önkormányzat.
2022. április 04., 22:032022. április 04., 22:03
A korábbi nyilatkozatokkal ellentétben a csíkszeredai városvezetés részéről Bors Béla alpolgármester ezúttal leszögezte:
Hozzátette, a forrás fölé tervezett pavilon felépítésére hétfőn adja ki a kezdési parancsot az önkormányzat. „A szerződés alapján hat hónap van meghatározva a kivitelezésre” – tájékoztatott az alpolgármester.
Fotó: Equartis Architects Kft
A fa és fém szerkezetű forrásház elkészítésének megvalósíthatósági tanulmányát 2019 elején fogadta el az önkormányzati képviselő-testület, tavaly pedig a közbeszerzési eljárást folytatták le a megvalósításhoz. Idén tavaszig kellett várni, hogy az időjárás lehetővé tegye a tényleges munka megkezdését.
Mint ahogy a látványterven is látszik, a kút fölé tervezett kör alapú pavilon kupoláját oszlopok tartják majd, a közel 20 négyzetméteres forrásház tetőzetére hódfarkú kerámiacserepet terveztek.
területét kockakővel borítják.
Fotó: Equartis Architects Kft
Csíkszeredában egyébként a központ teljes felújítási munkálataival egy időben négy helyszínen végeztetett kutatófúrásokat 2011–2013 között, azonban csak a Gál Sándor téren, valamint a központi parkban találtak jó minőségű vizet. Akkor arról számoltunk be, hogy a kutak vize magas ásványianyag-tartalmú és szén-dioxidban is gazdag. Az elmúlt közel tíz évben lelakatolt betongyűrű jelezte a fúrt kutak helyét. Egy évtized elteltével idén ősszel, ha minden az elképzelések szerint halad, végre megkóstolhatják majd a lakók a forrás vizét.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség hétfőn bejelentette, hogy kedden általános sztrájk kezdődik az egészségügyben.
Mindössze négy óra alatt 239 közlekedési szabálysértést állapítottak meg a Hargita megyei közlekedési rendőrök a 15-ös országúton tartott fokozott ellenőrzés során. A szabálytalanságok döntő többségét a gyorshajtás tette ki.
Alig néhány óra leforgása alatt három olyan sofőrt is kiszűrtek a Hargita megyei rendőrök, akik súlyosan veszélyeztették a közlekedés biztonságát.
A korábbi, eredménytelen közbeszerzések után új feltételekkel próbálják a fuvarozókat jelentkezésre bírni a Hargita megyei vidéki buszjáratok működtetésére. A szerződések idejét két évre csökkentették, és megszüntették az útvonalak csoportosítását.
A román hadsereg három, az ország légterébe engedély nélkül behatoló drónt semmisített meg az elmúlt napokban, mindegyiket F–16-os vadászgépekről indított rakétákkal.
Közzétették hétfőn a tanárok véglegesítő vizsgájának óvások elbírálása utáni végleges eredményeit.
Elkészült a következő kéthetes, július 27. és augusztus 9. közötti időszak időjárási előrejelzése. Nagyon úgy tűnik, visszakapjuk a nyarat az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfői jelentése szerint.
Miközben egyes országok tiltani próbálják a közösségi médiát a fiataloknak, máshol már választásokat nyernek a platformokon. A Tusványos egyik múlt heti médiapanelje a jövő nyilvánosságáról és a figyelem új gazdaságáról szólt.
A körforgalomban való közlekedés gyakran okoz nehézséget a járművezetőknek, az egyik leggyakoribb dilemma pedig, hogy kell-e indexelni a kereszteződésbe való behajtáskor. A rendőrség videóban adott egyértelmű választ.
Zivatarokra és szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több megyéjére.
2 hozzászólás