
Fotó: Gergely Imre
Gyergyócsomafalván már tavaly nyáron befejezték az óvoda épületének felújítását, azonban a gyerekek még mindig nem vehették birtokba az intézményt. A késlekedés oka, hogy a szükséges felszerelések és berendezések beszerzése elhúzódik.
2025. február 03., 18:272025. február 03., 18:27
Az építkezés befejeződött, egy valóban szép és korszerű óvoda vár a gyerekekre Csomafalva központjában, egyelőre azonban üresen. Az intézmény berendezése, felszerelése ugyanis még várat magára.
Január elején már kiírtak egy közbeszerzési eljárást bútorzat és eszközök vásárlására, de
Amennyiben ez sem járna sikerrel, az önkormányzat saját hatáskörben szerzi be a szükséges eszközöket – tudtuk meg Márton László Szilárd polgármestertől.
Fotó: Gergely Imre
Korábban az volt a terv, hogy az óvoda már az elmúlt ősszel megnyílik, azonban a közbeszerzési folyamat elhúzódott. A késlekedést részben azt okozta, hogy a közbeszerzésekkel foglalkozó alkalmazott időközben távozott az önkormányzattól. Az elöljáró most úgy számol, hogy
A nyári időszakban az óvónők birtokba vehetik az épületet, és előkészíthetik a gyerekek fogadására. Az új tanévet már biztosan ott kezdik a csomafalvi óvodások.
Fotó: Gergely Imre
Az 1907-ben épült egykori községháza felújítása és bővítése után az óvodaközpontban két napközis és két óvodai csoport kap helyet. Az intézményben multifunkcionális terem, konyha és ebédlő, terápiás sószoba, valamint egészségügyi pont is helyet kapott, a tágas udvaron játszóteret alakítottak ki.
Fotó: Gergely Imre
Fotó: Gergely Imre
Kétszáz, elszigeteltebb helyeken pedig akár ötven méter alá is csökkent a látótávolság a köd miatt a Csíki-medencében – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Ittas volt és gépjárművezetői engedéllyel sem rendelkezett az 51 éves férfi, akit csütörtökön rövid üldözés után tartóztattak fel a hatóságok Körvélyfáján – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A férfi azóta előzetes letartóztatásba került.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A Szeben megyei törvényszék szombaton elrendelte az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársának harminc napos előzetes letartóztatását.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Több tucatnyian vonultak utcára szombaton Gyergyószentmiklóson egy héttel a csíkszeredai és székelyudvarhelyi adóemelés elleni megmozdulások után. A demonstráción a polgármester is felszólalt. Fotókon mutatjuk.
Behúzták a farsangot szombat délben Kézdivásárhelyen. Az alakoskodás lakodalmi mentként indult, medveébresztésbe csapott át, végül temetésbe torkollott a céhes város főterén.
A szilágycsehi református templom tornyának kedd esti összeomlása előtt négy napon át egyre súlyosbodó szerkezeti károsodások jelezték az épület gyorsuló állagromlását – tájékoztatott szombaton a kulturális minisztérium.
Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Csíkszereda és Székelyudvarhely után Gyergyószentmiklóson is utcára vonultak a kormány adóemelési intézkedései ellen tiltakozva szombaton.
Az indokolatlan segélyhívások száma az elmúlt években csökkent, de továbbra is magas – tájékoztatott szombaton a Különleges Távközlési Szolgálat.
1 hozzászólás