
Fotó: Székelyhon
Autó ütközött egy oszlopnak Csíkszeredában, a város csicsói bejáratánál szombat délelőtt. A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint az autóban négyen utaztak, mindannyian ki tudtak szállni a járműből a balesetet követően.
2024. február 10., 10:202024. február 10., 10:20
2024. február 10., 13:022024. február 10., 13:02
A balesethez a tűzoltóság csíkszeredai egysége vonult ki egy esetkocsival, valamint egy elsősegélynyújtó csapattal.
A balesetben egy férfi sérült meg könnyebben, őt a tűzoltóság elsősegélynyújtó egysége a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi kórházba szállította.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztályának későbbi tájékoztatása szerint az előzetes egy 40 éves csíkrákosi férfi Csicsó irányából haladt autójával Csíkszereda felé, ám elvesztette uralmát a jármű fölött, és egy útszéli oszlopnak csapódott vele. Az ütközés következtében a sofőr megsérült, ezért kórházba szállították, előtte azonban alkoholszondás vizsgálatot végeztek rajta, ami negatív volt. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.
Kórházba szállították, de később életét vesztette az a 14 éves fiú, aki elektromos rollerrel közlekedett az országúton Bihar megyében, amikor elgázolta egy autó. Marosszéken éppen a napokban ellenőrizték célzottan az elektromos rollerrel közlekedőket.
Romániából először telepítenek medvéket külföldre, egy franciaországi állatparkba. A négy nagyvadat a zernyesti medverezervátumból viszik át nemzetközi együttműködésben – írta kedden az MTI a rezervátumot működtető egyesület közlése alapján.
A dél-franciaországi Var megyében, Pontevès térségében segítik a növényzet- és erdőtüzek megfékezését a romániai tűzoltók.
Katonai drónok közös romániai gyártásában állapodott meg az Oves Enterprise romániai vállalat az Edrone ukrajnai dróngyártóval.
A Duna példátlanul alacsony vízállása miatt kedden 11 órakor ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 1-es reaktorát – jelentette be hétfő este a Nuclearelectrica.
Kedden kirobbant az elmúlt tíz év első általános, azaz munkabeszüntetéssel járó sztrájkja az egészségügyi rendszerben. A székelyföldi kórházakban arról érdeklődtünk, hogy milyen hatással van az egységek működésére és a betegellátásra a tiltakozás.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök az oktatásban és egészségügyben dolgozók fizetésével kapcsolatos jelentős nézeteltérések miatt a következő két hétben nincs reális esély a közalkalmazotti bértörvény tervezetének elfogadására.
Ismét a tízlejes lélektani határ fölé ugrott a gázolaj literenkénti ára a Lukoil hálózatában, miután az orosz vállalat hétfőn jelentősen emelte az árait. A többi piaci szereplőnél egyelőre pár banival 10 lej alatt maradt az ár.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este kijelentette, hogy a Románia légterébe behatoló drónokat már az első ilyen incidensek alkalmával le kellett volna lőni.
szóljon hozzá!