
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Járművével oszlopnak csapódott Szászkézden egy személy, aki balesetben életveszélyes sérüléseket szenvedett.
2019. február 03., 10:452019. február 03., 10:45
Az éjféltájban bekövetkezett baleset helyszínére kiszálló rendőrök lezárták a forgalmat, mialatt a segesvári tűzoltók kiszabadították az összeroncsolódott gépkocsiból a sofőrt. A sérült állapotát a rohammentő-szolgálat csapata a helyszínen megpróbálta stabilizálni, de mivel sérülései életveszélyesnek bizonyultak, kórházba szállították.
Feltételezések szerint a gépkocsi vezetője nem az időjárási viszonyoknak megfelelően közlekedett, túl gyorsan hajtott, járműve megcsúszott a nedves úttesten és egy útmenti oszlopnak csapódott – tájékoztat a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
szóljon hozzá!