
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Magasfeszültségű oszlopnak ütközött az a sofőr, aki a rendőrség hang- és fényjelzésének ellenére sem volt hajlandó megállni Kézdivásárhelyen csütörtökre virradóan. Mint kiderült, a férfi egyrészt alkohol befolyása alatt vezetett, másrészt még jogosítványa sem volt.
2023. január 06., 13:062023. január 06., 13:06
2023. január 06., 18:132023. január 06., 18:13
Járőrszolgálatot teljesítő rendőrök megállásra intettek egy sofőrt január 5-én, nem sokkal éjfél után Kézdivásárhelyen, azonban a 38 éves férfi
a Bem József utcában, ahol elvesztette uralmát a járműve fölött, amely egy magasfeszültségű oszlopnak csapódott.
A sofőrt alkoholszondával tesztelték, leheletében 0,61 mg/liter légalkoholszintet mértek, ráadásul
A férfit a véralkoholszint megállapítására kórházba kísérték, majd huszonnégy órára őrizetbe vették.
Az ügyben jogosítvány nélküli, valamint alkohol befolyása alatt való autóvezetés miatt indult eljárás – tájékoztat közleményben a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Közvitára bocsátotta pénteken az oktatási minisztérium a 2026–2027-es tanév rendjének tervezetét, amely szerint az új iskolai év 2026. szeptember 7-én kezdődik, és 2027. június 18-áig tart.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A gázárplafon áprilisi kivezetése még nem biztos, de a jelenleg folyó elemzés eredményei alapján a következő két héten belül döntés várható ez ügyben – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan.
Lavina következett be pénteken Beszterce-Naszód megyében, az Óradnát (Rodna) Radnaborberekkel (Valea Vinului) összekötő, a Radnai-havasok Nemzeti Parkba vezető községi út közelében – tájékoztattak a helyi hatóságok.
Nem tudja még érdemben tárgyalni a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azoknak a fellebbezéseknek a tárgyalását, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) csíkszeredai és marosvásárhelyi képviselői petíciót kezdeményeztek annak érdekében, hogy a két megyeszékhely önkormányzata csökkentse a helyi adókat és illetékeket.
Átvette nyereményét a Mit tartogat 2026? elnevezésű Székelyhon-játék nyertese csütörtökön. A szerencsés Bartalis Ilona udvarhelyszéki olvasónk, akit több mint ötezer hozzászóló közül sorsoltunk ki január 19-én, hétfőn.
Marosvásárhelyen hajtották végre 2026 első szervkivételét: egy 72 éves, intenzív osztályon kezelt, agyhalott férfi máját és veséit távolítottak el. Az életmentő szervek Kolozsvárra és Bukarestbe kerültek.
A két ágazat dolgozói dönthetik el, hogy milyen formában demonstráljon a Sanitas a kormány által tervezett 10 százalékos költségcsökkentés ellen. Ezúttal nem csak a szakszervezeti tagoktól várnak visszajelzést a tervezett tiltakozással kapcsolatban.
Nicușor Dan államfő szerint „valamivel rosszabb a helyzet a koalícióban, mint hat-hét hónappal ezelőtt”, de bízik benne, hogy egyben marad és folytatja a munkát.
szóljon hozzá!